KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Po meczach z Clearexem Chorzów czas na dłuższą przerwę

0
1207
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Aż trzykrotnie spotykali się w tym miesiącu futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów z Clearexem Chorzów. Głogowianie rywalizowali z górnośląską drużyną w Pucharze Polski, a także rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. W pucharowych zmaganiach górą byli rywale, jednak w lidze komplet punktów zgarnęli podopieczni Tomasza Trznadla.

Głogowianie trafili na drużynę Clearexu Chorzów w ćwierćfinale Pucharu Polski. Pierwsze spotkanie rozegrano 2 marca na chorzowskim parkiecie. Podopieczni Tomasza Trznadla wywalczyli tam remis 2:2, a na listę strzelców wpisywali się Piotr Pietruszko oraz Daniel Lebiedziński. Rewanżowy mecz rozegrano 9 marca na parkiecie hali widowiskowo-sportowej w Głogowie.

Starcie numer dwa rozpoczęło się od ataków przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie za sprawą trafienia Mariusza Segeta. Po kwadransie gry było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Lebiedziński. Do szatni w lepszych humorach schodzili jednak futsaliści Clearexu Chorzów, którzy trafili trzy minuty przed przerwą. Po zmianie stron dwa ciosy zadali głogowianie – najpierw trafił Dariusz Pieczyński, a chwilę później golkipera gości pokonał Kamil Kaczmar. Trzy minuty potem bramkę zdobył Robert Gładczak i spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3. Wynik ten, z uwagi na większą ilość strzelonych bramek na wyjeździe, dał awans chorzowianom.

Okazja do rewanżu nadarzyła się już trzy dni później. 12 marca głogowianie zmierzyli się z Clearexem w ramach 19. kolejki Futsal Ekstraklasy. Zawodnicy Tomasza Trznadla zrehabilitowali się za odpadnięcie z Pucharu Polski i zwyciężyli 1:0. O losach meczu przesądziło samobójcze trafienie z 5. minuty gry. Własnego bramkarza pokonał wtedy Tomasz Golly. – „Tak, to był zwariowany tydzień. Ale najważniejsze jest jego zwieńczenie” – mówił przed meczem trener Trznadel.

Jak pokazał wynik końcowy ligowej rywalizacji, tydzień udało się zakończyć w dobrym stylu. Zwycięstwo dało KGHM Euromasterowi Chrobry Głogów 23 punkt do ligowej tabeli. Aktualnie głogowianie plasują się na 8. miejscu, wyprzedzając o trzy oczka następny Red Dragons Pniewy. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze tylko trzy kolejki. W pierwszy weekend kwietnia drużyna z Głogowa zagra przed własną publicznością z Pogonią 04 Szczecin, natomiast dwa tygodnie później pojedzie do Gliwic na starcie z sąsiadującą w tabeli GAF-Omegą (7. miejsce). W ostatniej kolejce przeciwnikiem głogowian będzie Red Devils Chojnice. Mecz zostanie rozegrany w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie.