Jutro mecz przyjaźni Chrobrego Głogów ze Stilonem Gorzów

0
1104

W środę o godz. 17:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią zabrzmi pierwszy gwizdek w sparingu Chrobrego Głogów z trzecioligowym Stilonem Gorzów. Dla obu zespołów będzie to drugi zimowy test-mecz. Wcześniej pomarańczowo-czarni pokonali na swoim boisku KS Polkowice (3:2), natomiast gorzowianie wygrali z niemieckim SV Victoria Seelow (2:1).

Mecze towarzyskie Chrobrego Głogów ze Stilonem Gorzów to już tradycja. Oba kluby ze sobą współpracują, a jednym z efektów partnerstwa są bezpośrednie spotkania rozgrywane w okresach przygotowawczych. Podobnie jest teraz. Szósty zespół Nice 1 Ligi oraz piąta siła trzecioligowej grupy III zmierzą się jutro na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Głogowie.

Dla piłkarzy Chrobrego Głogów jutrzejsza gra kontrolna będzie ostatnią przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Cetniewa. W pierwszym sparingu, także rozegranym na trzeciej płycie, podopieczni Grzegorza Nicińskiego pokonali KS Polkowice 3:2. Głogowianie prowadzili do przerwy 2:0, po zmianie stron trzecioligowiec z Polkowic złapał dystans, ale prowadzenie podwyższył wypożyczony z Arki Gdynia napastnik, Szymon Nowicki. Goście znaleźli jeszcze sposób na pokonanie bramkarza Chrobrego, ale sparing wygrali pomarańczowo-czarni.

„Trener chciał sprawdzić każdego i pewnie jakaś weryfikacja po tym sparingu będzie – dodaje Borecki, który wystąpił w drugiej połowie. – Mieliśmy wtedy głównie utrzymywać się przy piłce, cały czas atakować i stwarzać sytuacje. To się udawało, choć fakt, że tych akcji nie wykorzystywaliśmy. Za nami jednak ciężki tydzień pracy, mocnej pod kątem tlenowym, wytrzymałościowym, więc na teraz trochę czuć to w nogach” – mówił po tym meczu pomocnik głogowskiej drużyny, Michał Borecki.

Stilon Gorzów zimowe granie rozpoczął od konfrontacji z niemieckim zespołem SV Victoria Seelow. Lubuski trzecioligowiec wygrał na boisku u naszych zachodnich sąsiadów 2:1, dzięki czemu dobrze rozpoczął okres przygotowawczy. Jutro czołowa drużyna trzecioligowej grupy III zaprezentuje się przed głogowskimi kibicami, a potem rozegra jeszcze szereg innych sparingów. W drugiej połowie lutego gorzowianie pojadą na obóz do Rewala, gdzie czekają ich trzy mecze. Walka o ligowe punkty zostanie natomiast wznowiona 10 marca. Głogowianie pierwszy mecz w lidze zagrają tydzień wcześniej.