Jubileuszowe zwycięstwo Aniołów

0
824

Drużyna Aniołów z osiedla Hubala wygrała piątą edycję mistrzostw Polkowic w bowlingu o puchar burmistrza Polkowic, przewodniczącego Rady Miejskiej i starosty polkowickiego. – Bardzo chcieliśmy wygrać i się udało. Jesteśmy szczęśliwi – skomentował Piotr Nowak, jeden z zawodników Aniołów.

Piotr Nowak jest znany z olbrzymiego zaangażowania i wielce emocjonalnego podejścia do kolejnych edycji mistrzostw.

Przeżywam to bardzo. Tym większa moja radość. Pokazaliśmy charakter walcząc do samego końca. To zasługa całej drużyny – mówi nam Nowak.

Wzajemnie się motywujemy, podpowiadamy, kto robi błędy i staramy się je eliminować. Tylko pracując zespołowo można odnieść sukces – mówią pozostali zawodnicy ze zwycięskiej ekipy „Aniołów”.

W tegorocznej edycji mistrzostw wzięło udział 21 zespołów. Do wielkiego finału awansowały cztery – Anioły, Mocni z osiedla Gwarków, Asy z osiedla Sienkiewicza oraz Polkowice Dolne 1 z osiedla Polkowice Dolne.

Finałowa rozgrywka była bardzo emocjonalna. Anioły nie zaczęły najlepiej, ale w miarę rozgrywania kolejnych serii spisywały się coraz lepiej i ostatecznie to im przypadło zwycięstwo. Zawodnicy rzucili się sobie w ramiona. Upragniony triumf był ich. Anioły zdobyły 1384 punkty. Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna Asów z dorobkiem 1356 punktów. Trzecia lokata przypadła w udziale mocnym z osiedla Gwarków, którzy zdobyli 1347 punktów. Czwarta lokatę zajęła ekipa Polkowice Dolne 1, która ostatnie lata triumfowała. Tym razem musiała się zadowolić miejscem poza podium.

Najlepszym wynikiem w całym turnieju może się pochwalić także drużyna aniołów, która w półfinale uzyskała 1511 punktów. Z kolei najlepszym zawodnikiem został Tadeusz Bogdański z ekipy Polkowice Dolne 1.