Glogów: Walczą o integracyjny plac zabaw

0
1242
2014-03-19-Dom-Uzdrowienia-Chorych@Glogow-01

Integracyjny plac zabaw chcą wybudować pracownicy Domu Uzdrowienia Chorych. Projekt można wesprzeć oddając na niego głos na stronie www.todlamniewazne.pl. Głosowanie potrwa tylko do 28 marca. Na takim placu mogłyby się wspólnie bawić dzieci zdrowe i niepełnosprawne.

Pracownicy Domu Uzdrowienia Chorych chcą zbudować plac zabaw dla dzieci, który mieściłby się przy placu Kolegiackim – “Chcemy zbudować taki plac dla dzieci, na którym mogłyby się bawić także dzieci niepełnosprawne” – mówi siostra Małgorzata Malska przełożona Domu Uzdrowienia Chorych.

Do stworzenia takiego placu potrzebne jest zakupienie specjalistycznego sprzętu, który będzie solidny i atestowany. Na placu znaleźć by się miały piaskownica, karuzela tarczowa, podwójna huśtawka klasyczna do 3 lat oraz huśtawka od 3 lat, huśtawka typu konik, tor przeszkód ze zjeżdżalnią, bujaki, domek zabaw oraz stolik z ławeczkami.

“W okolicy ciągle brakuje placów zabaw i przestrzeni przeznaczonej do bezpiecznej zabawy dzieci, ten brak jest szczególnie dostrzegalny w rozległym obszarze otaczającym Dom „Uzdrowienie Chorych” – mówi siostra Małgorzata i dodaje, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w odpowiednio przygotowanym i bezpiecznym miejscu, która pozwala na społeczny rozwój w gronie rówieśników, jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Każdego tygodnia placówka przyjmuje na specjalistyczne zajęcia kilkudziesięciu małych pacjentów z miasta i okolic, często też przebywają tutaj rodziny z małymi dziećmi w ramach turnusów rehabilitacyjnych i spotkań formacyjnych – “W odpowiedzi na apele rodziców chcących zapewnić swoim dzieciom optymalne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu, chcielibyśmy wyjść naprzeciw tej potrzebie i utworzyć integracyjny plac zabaw – bezpieczny oraz dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku i z różnymi trudnościami ruchowymi” – opowiada s. Małgorzata.

Łączny koszt takiej inwestycji to ok. 35 tysięcy złotych. Niestety koszty są zbyt wysokie i przekraczają możliwości finansowe Domu Uzdrowienia Chorych – “Nie posiadamy dostatecznych środków, by nabyć wszystkie urządzenia, dlatego pragniemy w imieniu dzieci wyrazić głęboką wdzięczność za zrozumienie, życzliwość i prosić o wsparcie naszego projektu” – mówi siostra Malska.

Projekt można wesprzeć głosując na niego na stronie www.todlamniewazne.pl do 28 marca.