Ekologiczne zabawy w Nielubi

0
1110
2015-05-29 Ekologiczne zabawy w Nielubi @Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi (fot. logo organizatora)

Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi jest jedną z 50 placówek, które wezmą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. To pierwszy tak duży projekt, związany z edukacją ekologiczną, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, a realizowany przez biblioteki.

Pomysłodawcą i organizatorem programu jest INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Przy realizacji projekty pomagała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która odpowiedzialna była za rekrutację bibliotek oraz sprawną komunikację. Partnerem programu jest także Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego – ona zadbała, by scenariusze zajęć dostosowane były do wieku i możliwości uczestników.

Celem programu jest kształtowanie odpowiedzialności i wrażliwości ekologicznej dzieci. Do projektu zgłosiło się 370 bibliotek. 50 placówek weźmie udział w programie. Jedna z nich będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi. – Do naszej biblioteki będą kolejno docierać pakiety edukacyjno-rozrywkowe poświęcone poszczególnym surowcom. Pierwsza paka trafi do biblioteki już w najbliższym czasie i pomoże przybliżyć młodym ekologom drewno – Skąd się bierze? Co z niego produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych? – informują pracownicy biblioteki. – Pod hasłem „EkoPaka  – zamykamy obieg surowców” organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci zrozumiały, że to, co zostaje z produktów opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.