Cuprum Lubin przegrywa na inaugurację PlusLigi

0
1364

Od porażki rozpoczęli nowy sezon PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin, którzy w piątkowy wieczór grali w Warszawie. Lubiński zespół musiał uznać wyższość AZS-u Politechnika Warszawska, który zwyciężył po tie-breaku 3:2. Warto dodać, że dwa pierwsze sety zakończyły się wygraną zawodników Cuprum. Nie wystarczyło to jednak do wygrania w całym meczu.

Początek meczu upłynął pod znakiem bardzo dobrej gry lubinian. Siatkarze Cuprum zaskakiwali zespół ze stolicy znakomitą zagrywką, w czym duży udział miał przyjmujący Wojciech Włodarczyk. Dodatkowo zawodnicy z Dolnego Śląska dobrze spisywali się w bloku, co również zapewniło im kilka cennych punktów. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną lubinian 25:23.

Druga odsłona rozpoczęła się od znakomitych ataków siatkarzy Cuprum, co sprawiło, że chwilę po wznowieniu było już 4:0. Siatkarze AZS-u Politechnika Warszawska nie zamierzali się jednak poddawać. Mazowiecka ekipa zniwelowała straty, jednak lubinianie byli w tej partii zdecydowanie lepsi. Pod koniec seta z bardzo dobrej strony pokazał się Estończyk, Keith Pupart, który sprawił wiele problemów zawodnikom gospodarzy. Set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 25:21.

Trzeci i czwarty set należał jednak do akademików. Siatkarze z Warszawy powrócili na właściwe tory i zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Lubinianie utrzymywali kontakt z warszawskim zespołem, a w pewnym momencie doprowadzili nawet do remisu. Końcówka partii należała jednak do stołecznych, którzy wygrali 25:20. Czwarty set był do pewnego momentu dość wyrównany, jednak później lepiej prezentowali się gospodarze. Siatkarze z Warszawy wyszli na prowadzenie 17:12 i nie oddali go już do końca, zwyciężając 25:17.

O wyniku piątkowej rywalizacji musiał więc zadecydować tie-break. Lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy dzięki skutecznej zagrywce wyszli na prowadzenie 5:3. Zawodnicy Cuprum Lubin zdołali doprowadzić do wyrównania (7:7), a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. W niej więcej zimnej krwi zachowali akademicy, którzy wygrali decydującą odsłonę 15:13 i cały mecz 3:2. MVP spotkania wybrano Guillaume’a Samicę (AZS Politechnika Warszawska).

Kolejny mecz siatkarze Cuprum Lubin rozegrają 7 listopada we własnej hali. Rywalem będzie AZS Częstochowa. Początek rywalizacji o godz. 17:00.