Cuprum Lubin bez szans na parkiecie lidera. Jutro mecz w Radomiu

0
1096

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski, do gry powrócili siatkarze rywalizujący na parkietach PlusLigi. W meczu 12. kolejki Cuprum Lubin pojechał do liderującej w tabeli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Niespodzianki nie było, gospodarze zwyciężyli 3:0 i umocnili swoją pozycję w rozgrywkach. Kolejnym rywalem podopiecznych Gheorge Cretu będą Cerrad Czarni Radom.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie pozostawili żadnych złudzeń i zdecydowanie zdominowali wydarzenia na parkiecie, w dobrym stylu sięgając po komplet punktów. Do dość wyrównanych należała jedynie pierwsza odsłona meczu. W niej lubinianie starali się dotrzymać kroku faworytom. Momentami zawodnicy trenera Cretu utrzymywali się nawet na prowadzeniu, jednak ostatecznie zwyciężyli miejscowi 25:20.

W drugiej partii siatkarze Cuprum Lublin byli równorzędnym przeciwnikiem tylko do stanu 9:9. Później sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze, którzy przejęli kontrolę nad meczem i udowodnili, dlaczego są liderem tabeli PlusLigi. Od stany 19:15 zawodnicy ZAKSY dali sobie wyrwać zaledwie jeden punkt i w dobrym stylu wygrali 25:16.

Trzeci set rozpoczął się od mocnych ataków gospodarzy, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 8:3. Wypracowana przewaga nie pozwoliła lubinianom na wiele, bo zawodnicy z Kędzierzyna nadal robili swoje i zdobywali kolejne punkty. Pełna kontrola wydarzeń na parkiecie pozwoliła najlepszej aktualnie drużynie w Polsce na zwyciężenie seta 25:17, a całego spotkania 3:0.

Po dwunastu spotkaniach PlusLigi, siatkarze Cuprum Lubin zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Gheorge Cretu zgromadzili do tej pory 20 punktów. Okazja do poprawienia dorobku nadarzy się już jutro. Zadanie nie będzie jednak należało do łatwych, bo lubinianie pojadą do Radomia, gdzie ich rywalem będą tamtejsi Cerrad Czarni. Mazowiecka drużyna zajmuje obecnie 5. miejsce i ma trzy punkty przewagi nad siatkarzami z Lubina. Początek spotkania o godz. 20:00.

Liderem tabeli jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która ma aktualnie pięć punktów przewagi nad PGE Skrą Bełchatów. Podium zamyka LOTOS Trefl Gdańsk z 26 oczkami.