Bardzo ważne zwycięstwo SPS Chrobrego Głogów i dwa punkty przewagi nad wiceliderem!

0
1033

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w sobotę siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy na własnym parkiecie mierzyli się z Bielawianką Bester Bielawa. Pomarańczowo-czarni pokonali trzeci przed tą kolejką zespół ligowej tabeli i dopisali do swojego konta ważne punkty. Swój mecz przegrała dodatkowo MKST Astra Nowa Sól, co sprawiło, że podopieczni Dominika Walencieja mają dwa oczka przewagi nad wiceliderem.

Głogowianie w sobotnim meczu oddali tylko jednego seta. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Bielawy, którzy zwyciężyli pierwszą partię 25:22. Rezultat ten mobilizująco podziałał na siatkarzy SPS Chrobrego Głogów, bowiem podopieczni Dominika Walencieja zdołali wrócić na właściwe tory i do końca meczu nie przegrali ani jednego seta. Partia numer dwa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:17, natomiast trzecią pomarańczowo-czarni wygrali do 20. Nieco bardziej wyrównany był czwarty set. W nim również karty rozdawali głogowianie, którzy ostatecznie zwyciężyli całe spotkanie 3:1.

Cenna wygrana w meczu z Bielawianką Bester Bielawa sprawiła, że ekipa z Głogowa odskoczyła ligowej stawce. Swój mecz przegrał bowiem wicelider z Nowej Soli, który rywalizował na parkiecie w Żaganiu. WKS Sobieski-Arena Żagań pokonał po tie-breaku MKST Astrę, a to oznacza, że SPS Chrobry ma aktualnie dwa punkty przewagi nad nowosolanami i osiem nad drużyną z Żagania.

W następnej kolejce SPS Chrobry Głogów zagra na wyjeździe w Zielonej Górze, natomiast MKST Astra podejmie u siebie akademików z Poznania.

15. kolejka siatkarskiej II ligi (grupa IV):

SPS Chrobry Głogów – Bielawianka Bester Bielawa 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:22)
AZS UAM Poznań – BTS Bolesławiec 3:0 (25:18, 25:17, 25:21)
Sobieski-Arena Żagań – MKST Astra Nowa Sól 3:2 (25:23, 21:25, 21:25, 25:23, 15:12)
Volley Żarów – AZS UZ Zielona Góra 1:3 (17:25, 25:20, 14:25, 21:25)
Olavia Oława – Gwardia Wrocław 3:2 (25:12, 21:25, 25:22, 20:25, 15:10)