– REKLAMA –
Strona główna Powiat Głogowski

Powiat Głogowski

Kresowy weekend z Muzeum

Pod znakiem Kresów i kresowej kultury będzie stał najbliższy weekend w głogowskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W sobotę, 29 czerwca, rozpocznie się 24. Głogowski Przegląd Kultury Polskiej KRESY 2019. Tego samego dnia zainaugurowana zostanie jubileuszowa, dwudziesta Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego.

Nowy prezes w Chrobrym Głogów S.A.

Dziś Rada Nadzorcza powołała na stanowisko prezesa spółki Chrobry Głogów S.A. Jarosława Trawińskiego.

Muzyka w ruinach Kościoła św. Mikołaja

27 czerwca (czwartek) o godz. 21:00 w ruinach Kościoła św. Mikołaja zagra Elżbieta Adamiak. Bilety, w cenie 30 zł, do nabycia są w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz na 30 minut przed koncertem „przy ruinach”.

Solenizanci świętowali pod pomnikiem

Od kilku lat, pod pomnikiem Jana z Głogowa, obchodzone są wspólnie z mieszkańcami miasta, imieniny Jana.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Przypominamy o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenia. Przypominamy, że korzystając z Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, można zaznaczać problemy występujące w danym rejonie. Mieszkańcy powiatu głogowskiego zgłosili już ponad 4800 spostrzeżeń dotyczących swojego bezpieczeństwa. Ponad 60 % zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów i wyeliminowanych.

Wakacje – akcja „Autokar do kontroli”

Rozpoczynają się wakacje. To czas letniego wypoczynku, okres wyjazdów dzieci i młodzieży na kolonie i obozy. Czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci.

POPULARNE

HOT NEWS