– REKLAMA –

Gm. Rudna

Pielgrzymka do Gietrzwałdu z postojami w Gawronkach i Gawronach

W drugim dniu Pieszej Pielgrzymki Lubin – Gietrzwałd pątnicy zatrzymali się w dwóch miejscowościach naszej gminy. W Gawronkach obudzili mieszkańców słowami modlitwy różańcowej, a w Gawronach ugoszczeni zostali śniadaniem. Trasa pielgrzymka liczy 555 km.
Miedziak.info.pl długopis pióro kartka pisanie kaligrafia

Wysoka frekwencja w I turze wyborów w Gminie Rudna

63,8 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców Gminy Rudna wzięło w przedterminowych wyborach na wójta. Największe poparcie uzyskał pełniący obowiązki szefa rudnowksiego samorządu Adrian Wołkowski. Druga tura wyborów odbędzie się 23 czerwca.

Gmina interweniuje u wojewody i marszałka w sprawie karetki

Adrian Wołkowski, pełniący obowiązki wójta Gminy Rudna spotkał się z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem i wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Marcinem Krzyżanowskim w sprawie całodobowego zabezpieczenia karetki pogotowia na potrzeby mieszkańców gminy. Co zdumiewające, problemu długiego czasu oczekiwania na służby medyczne nikt dotychczas nie zgłaszał.

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Rudnej!

Miedziowe Centrum Zdrowia przeprowadzi bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Gminy Rudna, a rudnowski samorząd zapewni transport do Lubina. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezes MCZ Piotr Milczanowski i wiceprezes Waldemar Sułek oraz Adrian Wołkowski, pełniący obowiązki wójta Gminy Rudna.

Dzień Książki z ekologicznym przesłaniem

Światowy Dzień Książki był okazją do odwiedzenia Gminnego Przedszkola w Chobieni przez Adriana Wołkowskiego, pełniącego obowiązki wójta Gminy Rudna.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W tym roku mija 15. rocznica formalnego ustanowienia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Historyczne polskie barwy narodowe wywodzą się z kolorystyki herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego.

POPULARNE

HOT NEWS