Gm. Rudna

Zakończenie pierwszej oraz druga sesja rady podczas jednego posiedzenia

Pierwsza sesja rady gminy Rudna, zwołana na 22 listopada, zakończyła się ogłoszeniem przerwy przez przewodniczącą po przyjęciu uchwały dotyczącej wynagrodzenia wójta gminy Rudna. Wznowiona została 5 grudnia i zgodnie z porządkiem obrad wybrani zostali wiceprzewodniczący rady, a także powołano komisję rewizyjną i komisje stałe rady. W obradach uczestniczyło 14 radnych z piętnastoosobowego składu.
Miedziak.info.pl piec ogrzewanie czad palenisko ogień

Upływa termin składania wniosków

Tylko do końca listopada br. można złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu czujnika czadu.

Gminny Turniej Kręglarski

Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan zaprasza na otwarty Turniej Kręglarski, który odbędzie się w najbliższy piątek.

Piknik Niepodległościowy w Chobieni

W ramach obchodów Gminnego Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości, zorganizowano 3 listopada w Chobieni żywą lekcję historii pn. „Długa Droga do Wolności”.

Stypendia naukowe rozdane

Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Rudna nr XX/143/08 z dnia 5 września 2008 roku z późniejszymi zmianami o stypendia naukowe ubiegać się mogli studenci, których średnia arytmetyczna ocen w minionym roku akademickim wynosiła minimum 4,5. Wniosek o przyznanie stypendium musiał zostać złożony w tut. urzędzie w terminie do 15 października br. wraz z zaświadczeniem o średniej ocen wydanym przez Dziekanat Uczelni.

Złote Gody czyli 50 lat razem

Kolejne pary świętujące 50. rocznicę ślubu odebrały medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Podczas niecodziennej uroczystości wójt gminy Rudna wręczył je 15 parom z naszej gminy. Jubilatom towarzyszyli członkowie rodzin, a spotkanie było zarówno czasem na życzenia, toast i tort, jak też snucie opowieści, o tym jak zaczęła się miłość, która przetrwała pół wieku.
- Advertisement -

POPULARNE

HOT NEWS

X
X