– REKLAMA –

Głogów

Spotkanie w Głogowie z dr. Sprungalą

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wspólnie z Biblioteką PWSZ w Głogowie zorganizowało we wtorek, 9 kwietnia br. spotkanie z dr. Martinem Sprungalą. Podczas wizyty niemieckiego historyka, będącego zarazem prezesem stowarzyszenia Glogauer Haimatbund w Hanowerze, skupiającego przedwojennych głogowian i ich potomków, zaprezentowano jego najnowszą publikację pt. „Wsie i miasta na pograniczu głogowsko-wielkopolskim”.

31 – letnia sprawczyni w areszcie. W trakcie wspólnego picia alkoholu, ugodziła nożem 47...

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, 31 – letniej kobiety, podejrzanej o spowodowanie cieżkiego obrażenia ciała 47 – letniego mężczyzny. Kobieta ugodziła go nożem w trakcie wspólnego spożywania alkoholu. Grozi jej kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Górna granica kary w szczególnie drastycznych przypadkach np. śmierci ofiary, może sięgać nawet 25 lat i dożywotniego pozbawienia wolności.
Link do TVN: https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/strajk-nauczycieli-solidarnosc-zadowolona-z-propozycji-rzadu,924702.html. Zadzwoniła z poparciem komisja Lódź Widzew. Jeszcze ostrzejsze stanowisko przyjęła Sekcja z Olsztyna (w załączeniu). Warto oglądać TVN24 dzisiaj (poniedziałek) o 20.30, gdzie ma być spory reportaż o naszej organizacji i jej stanowisku. Zebranie KM dziś o 17. Omówimy sprawy strajkowe. Ludwik Lehman

Lehman: Być może lepiej wyjść z sekcji krajowej niż się za nią wstydzić

– Proksa musi odejść – ten postulat zachowuje ważność. Być może lepiej wyjść z sekcji krajowej niż się za nią wstydzić. – mówi dosadnie przewodniczący głogowskiej Solidarności.Czytaj dalej:
Głogowska Solidarność Oświaty na pikiecie Wrocław 2019-01-23

Głogowska Solidarność nie zgadza się z władzami związku

uże oburzenie wśród głogowskiej Solidarności nauczycieli wywołała postawa Przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty w negocjacjach z Rządem. Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania w Głogowie NSZZ Solidarność przyjęła 2 kwietnia specjalne stanowisko w tej sprawie.

Inauguracja trenera osiedlowego

Dziś inauguracja tegorocznej edycji Trenera Osiedlowego prowadzonego przez klub Chrobry Głogów. Pierwsze zajęcia zaplanowano na czterech osiedlowych boiskach, przy szkołach nr 3, 8, 10 i 13.
praca cv list motywacyjny pracownik poszukiwanie pracy

Głogowskie Targi Pracy 2019

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie i Miejska Strefa Biznesu w Głogowie, przy współpracy z Gminą Miejską w Głogowie oraz Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy organizują GŁOGOWSKIE TARGI PRACY , które odbędą się w dniu 2 kwietnia 2019 r. w godz. od 10.00 do 15.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Głogowie, przy ul. Wita Stwosza.

POPULARNE

HOT NEWS