Ciekawe warsztaty i wykłady odbędą się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Warsztaty fryzjerskie, elementarz języka migowego czy wykład o atrakcyjności fizycznej w świecie człowieka to tylko niektóre propozycje, z których skorzystać będą mogli Ci, którzy 3 października odwiedzą szkołę. W ciągu dwóch dni Festiwalu w Głogowie zaplanowanych jest blisko 80 imprez.
3 października w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, przy ul. Perseusza 5, w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przygotowano dla uczniów ciekawe wykłady i warsztaty. Osoby zainteresowane fryzjerstwem, turystyką, reklamą, lubiące łączyć naukę z dobrą zabawą i pragnące rozwijać swoje zainteresowania, mogą w tym dniu skorzystać z bogatej oferty specjalnie przygotowanych dla nich atrakcyjnych zajęć.
Program zaplanowanych wykładów i warsztatów :
- Współczesne fryzjerstwo a subkultury młodzieżowe – warsztaty fryzjerskie połączone z pokazem wykonanych awangardowych fryzur i makijażu.
- Reklama partyzancka – wykład połączony z warsztatami.
- Public Relations w praktyce – wykład połączony z warsztatami.
- Haft matematyczny – warsztaty ( artystyczne spojrzenie na matematykę).
- Rekonstrukcja historyczna jako atrakcja turystyczna – wystawa połączona z warsztatami
- Elementarz języka migowego – warsztaty.
- On i ona, czyli o atrakcyjności fizycznej w świecie człowieka – wykład dr Marty Suchockiej – biolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN.
Zajęcia odbywać się będą w grupach 15- osobowych w godz. od 9.00 do 10.00 oraz od 10.15 do 11.15. Wykład „On i ona, czyli o atrakcyjności fizycznej w świecie człowieka” odbędzie się w godz.. 11.00-12.00.
Wykłady i warsztaty będą się odbywać w większości szkół w Głogowie, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, w Bibliotece Pedagogicznej, na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Wszystkich imprez organizowanych podczas dwóch dni Festiwalu, 3 i 4 października, będzie ok. 80.
Wstęp na wszystkie wykłady i warsztaty jest bezpłatny. Na warsztatach jest ograniczona liczba miejsc, więc konieczne są wcześniejsze zapisy. Program Dolnośląskiego Festiwalu Nauki można znaleźć na stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.