Równe szanse dla wszystkich!

0
1334

Za nami już dwie edycje projektu “Równe Szanse dla Wszystkich” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt pochłonął ponad 3 miliony złotych, a w 8000 godzin zajęć uczestniczyło 1239 uczniów. Za nami już dwie edycje projektu Równe Szanse Dla Wszystkich, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu było wyrównanie szans edukacyjnych oraz zmniejszenie różnic jakości usług dydaktycznych dla uczniów z grup o utrudnionym dostępie do oświaty. Realizowany był w szkołach prowadzących nauczanie ogólne, chodzi tu o szkoły ponadgimnazjalne.

W celu podsumowania obu edycji władze powiatu, dyrekcje szkół uczestniczących w projekcie oraz uczniowie uczęszczający do tych placówek spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury. Projekt pochłonął ponad 3 miliony złotych. Fundusze zostały przeznaczone nie tylko na organizacje dodatkowych zajęć mających rozwijać młodych ludzi na różnych płaszczyznach, ale także na pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy i elektroniczny by dostarczyć pod ten rozwój jak najlepszych warunków. W projekcie ogółem uczestniczyło 1239 uczniów, z czego 1235 ukończyło zajęcia realizowane w ramach tego projektu. Największy udział w programie mieli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr I. Telewizja Master przygotowała dwa krótkie filmy będące obrazowym podsumowaniem obu edycji projektu. W części artystycznej wystąpili uczniowie I i II drugiego Liceum Ogólnokształcącego. Program miał pokazać, jakie efekty przyniosły uczniom zajęcia wsparte finansowo przez UE.

Licealiści z placówki przy ulicy Daszyńskiego wystąpili ze spektaklem opartym na tekstach Sławomira Mrożka. Trzeba przyznać, iż pani Joanna Lehman spisała się znakomicie. Jako druga grupa zaprezentowali się uczniowie I LO z programem ocierającym się o różne dziedziny sztuki scenicznej i nawiązującym do klimatu kabaretów lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Można uznać, iż projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i absolutnym sukcesem. Jest to inwestycja w przyszłość szkół i ich wychowanków.