Strona główna Powiat Polkowicki

Powiat Polkowicki

Przypominamy – zainstaluj aplikację „BLISKO” w swoim telefonie

Polkowiccy policjanci przypominają o bezpłatnej aplikacji „BLISKO” dostępnej dla użytkowników telefonów z systemami operacyjnymi Android, iOS i Windows Phone. Za pośrednictwem aplikacji Policja przesyła mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty m.in. o zdarzeniach drogowych i planowanych w związku z nim objazdach. Aplikacja pozwala także na dostosowanie rodzaju informacji, które chcemy otrzymywać, określenie rejonu, z którego informacje są dla nas interesujące i jest całkowicie darmowa.

To najlepsi pracownicy

Dominik Król, pracownik Volkswagen Motor Polska w Polkowicach oraz Eryk Michał Bednarek z Sitechu znaleźli się w gronie najlepszych na świecie absolwentów nauki zawodu koncernu Volkswagen. Otrzymał nagrodę „Best Apprentice Award“.

Znęcał się nad ojcem – został zatrzymany przez policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Chocianów. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem, co skutkowało rozstrojem zdrowia pokrzywdzonego. Wystarczył jeden telefon, by odizolować oprawcę od ojca i zakończyć jego dramat. Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Polkowiccy policjanci rozmawiali z uczniami o zjawisku cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich

Polkowiccy policjanci kontynuują spotkania profilaktyczne z najmłodszymi, których tematami są zjawiska coraz powszechniejszej cybeprzemocy oraz przekazują uczniom informacje z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Tym razem funkcjonariusze przeprowadzili prelekcje w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Katolickiej Szkole Podstawowej w Polkowicach. W działaniach profilaktycznych zorganizowanych w ramach programu "Świadomy Junior" uczestniczyło blisko 80 uczniów.
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Kolejny areszt dla mężczyzny, który znęcał się nad swoją partnerką

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem swojej partnerce. Policjantów o awanturze domowej powiadomili zaniepokojeni sąsiedzi. Funkcjonariusze ustalili, iż w rodzinie tej prowadzona jest już procedura Niebieskiej Karty. Jak się okazało, 40 - latek już od trzech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja partnerką. Decyzją sądu, podejrzany trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wygląda życie po udarze? Poznaj pacjentów PCUZ

Życie po udarze może wyglądać, tak jak wcześniej. Ważne są szybka pomoc i wytrwała rehabilitacja. Pacjentka Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, która trzy lata temu przeszła udar, nie wstawała z łóżka i nie mówiła, dzisiaj tańczy na swoich 60-leciu ślubu.
- Advertisement -

POPULARNE

HOT NEWS

X
X