– REKLAMA –

Gm. Kotla

Zapisz się do gminnego systemu SMS

Od czerwca 2017 r. w Gminie Kotla z powodzeniem działa bezpłatny gminny system informowania SMS dla mieszkańców gminy.
Miedziak.info.pl recykling śmieci odpady plastik sprasowane butelki

Jakie zmiany czekają na nas w systemie gospodarowania odpadami?

Poniżej przedstawiamy informacje o systemie gospodarowania odpadami w Gminie Kotla od 1 lipca 2019 r. Warto przeczytać, bo jest parę zmian, a mianowicie zmienia się cena, wprowadzony zostanie odbiór odpadów ulegających biodegradacji tzw. BIO oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK. Które odpady są odpadami BIO, czym jest PSZOK, co można do niego dostarczyć i kiedy poniżej.
Arch.-2012-06-21-gmina-kotla-01

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym

Wykonawca robót remontowych linii kolejowej Głogów – Leszno informuje, że nastąpi remont przejazdów kolejowych w miejscowości Głogówko, w związku z czym będą zamknięte przejazdy kolejowe w następujących terminach:

Lato z GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli zadbał o to, aby dzieciom się nie nudziło. Przez całe dwa miesiące w każdym sołectwie Gminy Kotla organizowane są gry, zabawy, bańki i dmuchańce dla dzieci w każdym wieku.

Nowy dzielnicowy w Kotli

Kotla ma nowego dzielnicowego. Służbę na terenie gminy obejmuje sierż. szt. Łukasz Wesołowski. Nowy dzielnicowy będzie sprawował opiekę nad mieszkańcami gminy oraz położonych na jej terenie miejscowości.

Mają szafę pełną książek!

Podczas realizacji projektu „Kulów wioska nieznana” stworzone zostało miejsce dla książek i dano im drugie życie. A zaczęło się od odnowienia starej szafy przez lokalną rękodzielniczkę a jednocześnie sołtysa wsi, Panią Beatę Szymańską-Wójt. - „Pięknie odnowiona szafa została zapełniona darowanymi książkami. Dzieci w trakcie zajęć świetlicowych stworzyły regulamin szafy, przygotowały ulotki i zaproszenia do głośnego czytania. Na czytających gości czeka specjalne siedzisko”- mówiła koordynatorka projektu Barbara Kobiela.

POPULARNE

HOT NEWS