– REKLAMA –

Polkowice

Skręcenie lub zwichnięcie kostki – długotrwałe leczenie

Do skręcenia kostki, czyli stawu skokowego, uszkodzenia torebki stawowej oraz wiązadeł stabilizujących stopę może dojść w wyniku uprawiania sportu, ale także w następstwie upadku na śliskim oblodzonym chodniku. Rzadziej występującym urazem jest zwichnięcie kostki, w którym mamy do czynienia z wzajemnym przemieszczeniem kości. W obu przypadkach należy zgłosić się do lekarza i przygotować się na długotrwałe leczenie.
Miedziak Fluiconnecto przemysł ciężki utrzymanie ruchu maszyny

Wrocławskie Fluiconnecto kluczem do utrzymania ruchu dolnośląskiego przemysłu?

Teren Wrocławia, ale też ogólnie całego województwa dolnośląskiego, jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju zakłady przemysłowe, w których ruch musi być utrzymany przez cały czas dla sprawnego ich funkcjonowania. W przemyśle nie można pozwolić sobie na przestoje, bo generuje to ogromne straty finansowe. Właśnie w tym przemysł wspiera firma Fluiconnecto, mająca swoją siedzibę we Wrocławiu, a działająca w całym województwie dolnośląskim.

Powalczyli z mistrzem Polski

Futsaliści Metraco Górnika Polkowice próbowali zastopować najlepszy polski zespół, Rekord Bielko-Biała, ale ostatecznie znaleźli się za burtą Pucharu Polski. Polkowiczanie pokazali się z dobrej strony i jako pierwsi strzelili bramkę, jednak to nie wystarczyło, by awansować dalej.

Podbudowane pucharem, dziś zagrają w Belgii

W niedzielę koszykarki CCC Polkowice sięgnęły po trofeum za wygranie Pucharu Polski, natomiast już dziś czeka je bardzo ważne spotkanie na parkiecie Euroligi. Piąte w tabeli swojej grupy polkowiczanki zagrają na wyjeździe z Castors Braine.

Zadanie najtrudniejsze z możliwych

W następny weekend rozegrane zostaną mecze 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Zawodnicy pierwszoligowego KS Polkowice trafili na aktualnie najlepszy polski zespół, Rekord Bielsko-Biała.
DWUP Dolny Sląsk KFS 2019 w subregionie legnicko-głogowskim.jpg

Do subregionu legnicko-głogowskiego trafi 2,68 mln zł z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Znany jest już dokładny podział pieniędzy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieć do dyspozycji od 150 tys. zł do 3,2 mln zł na szkolenia swoich pracowników. W sumie na ten cel do dolnośląskich powiatów trafi rekordowa suma 13,59 mln zł.

POPULARNE

HOT NEWS

X
X