W następną sobotę (29 czerwca) w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie odbędzie się inauguracja Letniej Akademii Kultury i Języka. W tym roku wykład inauguracyjny wygłosi rektor Uniwersytetu Opolskiego profesor doktor habilitowany Stanisław Sławomir Nicieja. Letnia Akademia Kultury i Języka w Głogowie potrwa od następnej soboty (29 czerwca) do 11 lipca. Uczestnikami akademii będzie młodzież z Ukrainy, Litwy i Polski. Tematem przewodnim jest 150 Rocznica Powstania Styczniowego.
Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego to impreza edukacyjna skierowana do młodzieży polskiej mieszkającej w kraju oraz na Kresach Wschodnich. W tym roku Letnia Akademia w Głogowie rozpocznie się w następną sobotę (29 czerwca) i trwać będzie do 11 lipca. Uczestnikami akademii będzie młodzież z Ukrainy, Litwy i Polski. Tematem przewodnim jest 150 Rocznica Powstania Styczniowego. Młodzież, jak co roku będzie uczestniczyć w licznych wykładach prowadzonych przez pracowników muzeum oraz nauczycieli powiatu głogowskiego i wschowskiego między innymi: Adama Orzecha, czy Piotra Sobańskiego. Planowane są również wycieczki między innymi do Wrocławia czy Wilna. Inauguracja Letniej Akademii Kultury i Języka w Głogowie rozpocznie się w następną sobotę (29 czerwca) o godzinie 12.00 w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Z okazji inauguracji swój wykład zaprezentuje rektor Uniwersytetu Opolskiego profesor doktor habilitowany Stanisław Sławomir Nicieja. Stanisław Sławomir Nicieja to uznany naukowiec, znakomity znawca historii kresów Rzeczypospolitej i autor wielu bestsellerów poświęconych tej tematyce. Tego samego dnia (29 czerwca) o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem Stanisława Sławomira Nicieja. Profesor Nicieja zaprezentuje mieszkańcom Głogowa oraz uczestnikom Letniej Akademii Kultury i Języka filmy i książki poświęcone tematyce historycznej i kresowej.
W ubiegłym roku w Głogowie w ramach Letniej Akademii Kultury i Języka gościła młodzież z Białorusi, Litwy i Ukrainy, a także z Głogowa, Wschowy i Polkowic. Ubiegłoroczna edycja dotyczyła dynastii Jagiellończyków. Prowadzone były także zajęcia ze śpiewu pieśni patriotycznych.