Worek medali kijkarzy KS Metraco Polkowice

0
1172

Aż 21 medali wywalczyli kijkarze KS Metraco Polkowice, którzy rywalizowali w Pucharze Polski w Nordic Walking w Konstancinie-Jeziornej. Polkowiczanie zdecydowanie zdominowali zawody, dowodem czego jest liczba miejsc na podium. Reprezentanci klubu zdobyli jedenaście krążków z najcenniejszego kruszcu.

W Konstancinie-Jeziornej na najwyższym stopniu podium stanęli rywalizujący na dystansie 5 km Artur Kryś (M45-49), Marzenna Lesińska (K50-54), Eugeniusz Gajewski (M55-59) oraz Bogdan Grygorowicz (M65-69). Zmagania na dwukrotnie dłuższym dystansie ze złotymi krążkami zakończyli Katarzyna Skrycka (K30-39), Renata Jędrasiak (K50-59) oraz Janina Woronko-Zaczyńska (K70+). Cztery złota udało się też wywalczyć w półmaratonie na dystansie 21 km. Dokonali tego: Anna Zaczyńska (K30-39), Lucyna Stępień (K50-59), Krzysztof Skiba (M50-59), a także Stefan Helwich (M60+).

Poza złotymi krążkami kijkarze KS Metraco Polkowice zdobyli też medale srebrne oraz brązowe. Na środkowym stopniu podium stanęli Lilianna Kasprzyk (K55-59), Roman Woroch (M55-59), Józef Piątkowski (M70+) i Karol Stawniak (M60-69). Miejsca na najniższym stopniu podium przypadły z kolei Andrzejowi Szałajowi (niepełnosprawni), Przemysławowi Bikowi (dzieci), Grzegorzowi Lesińskiemu (M50-54), Piotrowi Siwakowi (M50-59), Krzysztofowi Skibie (OPEN) i Stanisławowi Bikowi (M50-59).

Polkowiczanie zdecydowanie zdominowali zawody w Konstancinie-Jeziornej i wywalczyli aż 21 medali. Wynik ten potwierdził wysoką formę polkowickich kijkarzy i po raz kolejny pokazał, że jest to wiodąca ekipa w kraju. Gratulujemy medalowego startu!