Udane pożegnanie z własnym parkietem. SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin 30:28

0
1211

Zwycięstwem zakończyli tegoroczne zmagania we własnej hali szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. W piątkowym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn, głogowianie pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:28 i dopisali do swojego konta cenny komplet punktów. Zwycięstwo było rehabilitacją za słaby mecz, który przed kilkoma dniami drużyna rozegrała na parkiecie w Mielcu.

Worek z bramkami w piątkowym spotkaniu rozwiązali goście, jednak szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego utrzymywali niewielkie prowadzenie, które w 20. minucie wzrosło do trzech bramek. Duża w tym zasługa Tomasza Klingera, dla którego było to piąte trafienie w rywalizacji. Przyjezdni nie zamierzali jednak składać broni. W końcówce zdołali doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do szczypiornistów SPR Chrobrego, którzy wygrali pierwszą połowę 14:12.

Przebieg drugiej odsłony meczu był bardzo podobny do tego, co wydarzyło się przed przerwą. Głogowianie utrzymywali skromne prowadzenie i przez większą część meczu mieli wszystko pod kontrolą. Później ponownie dopadła ich zadyszka, co wykorzystali goście. Bramki rzucane przez zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego doprowadziły do remisu, a co za tym idzie – wpłynęły na jeszcze ciekawszą końcówkę rywalizacji.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, ostatnie bramki rzucali zawodnicy SPR Chrobrego Głogów. Gospodarze nie zawiedli swoich kibiców i dzięki trafieniom Mateusza Rydza i Kamila Sadowskiego tablica świetlna wskazywała rezultat 30:28. Przyjezdnym brakło już czasu na gonienie wyniku. Komplet punktów został na parkiecie w Głogowie, a drużyna Jarosława Cieślikowskiego szybko zrehabilitowała się za porażkę w Mielcu.

Piątkowy mecz był ostatnim domowym spotkaniem SPR Chrobrego w tym roku. W środę 13 grudnia głogowianie zagrają na parkiecie w Elblągu.

PGNiG Superliga, 14. kolejka:
SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak 1, Płócienniczak, Świtała 2, Sadowski 7, Klinger 6, Babicz 1, Gujski 3, Tylutki, Biegaj 2, Orpik 2, Krzysztofik 2, Rydz 4.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Płócienniczak, Świtała, Babicz, Tylutki, Biegaj, Rydz – po 2 min.).

Piotrkowianin: Procho, Schodowski – Mróz 2, Woynowski 3, Iskra 2, Kaźmierczak, Swat 5, Góralski 2, Surosz 1, Andreou 2, Pożarek 1, Makowiejew 2, Tórz 3, Pacześny 5.