MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Trudna sytuacja Euromastera Chrobrego Głogów. Powrót do strefy spadkowej

Porażka w Toruniu sprawiła, że futsaliści Euromastera Chrobrego Głogów spadli na przedostatnie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Głogowianie dobrze rozpoczęli wyjazdowe spotkanie i wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak później trafiali już gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 7:2. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach, głogowianie odnieśli jedno zwycięstwo.

Strzelanie w Toruniu rozpoczął Andrzej Koryciński, który wykorzystał błąd zawodnika gospodarzy i wpakował piłkę do bramki strzałem głową. Głogowianie podwyższyli nieco ponad dwie minuty później. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Szala i podopieczni Tomasza Trznadla znaleźli się w bardzo dobrym położeniu. Odpowiedź futsalistów FC Toruń była jednak natychmiastowa, bo niespełna piętnaście sekund po bramce Euromastera Chrobrego Głogów futbolówkę do siatki posłał Michał Wojciechowski. Futsaliści z Głogowa nie zdążyli się jeszcze dobrze pozbierać po stracie gola, a torunianie już doprowadzili do wyrównania. Chwilę przed końcem pierwszej połowy gospodarze trafili po raz trzeci i do szatni schodzili prowadząc 3:2.

Po zmianie stron strzelali już tylko miejscowi. Gracze FC Toruń znaleźli sposób na pokonanie bramkarzy Euromastera aż czterokrotnie. W 27. minucie wynik podwyższył Mateusz Waszak, natomiast kilka minut później ten sam zawodnik trafił na 5:2. Później trafiali jeszcze Wojciechowski i Mikołajewicz, a całe spotkanie zakończyło się wygraną torunian 7:2.

Po siedmiu spotkaniach zespół prowadzony przez Tomasza Trznadla zajmuje jedenastą lokatę z dorobkiem 4 punktów. Stawkę zamyka Red Devils Chojnice. Na chwilę obecną głogowianie tracą do strefy barażowej trzy oczka. W najbliższej kolejce pomarańczowo-czarni zagrają na własnym parkiecie z Pogonią 04 Szczecin. Dość zdecydowanym liderem rozgrywek Futsal Ekstraklasy jest Rekord Bielsko-Biała. Drużyna ta wygrała wszystkie siedem spotkań i legitymuje się bilansem bramkowym 50-7.

FC Toruń – Euromaster Chrobry Głogów 7:2 (3:2)
Bramki: 0:1 A. Koryciński (3.32), 0:2 S. Szala (5.54), 1:2 M. Wojciechowski (6.09), 2:2 C. Pelc (8.40), 3:2 M. Mikołajewicz (18.04), 4:2 M. Waszak (26.55), 5:2 M. Waszak (31.56), 6:2 M. Wojciechowski (33.31), 7:2 M. Mikołajewicz (35.42)

Ekstraklasa futsalu 2016/2017

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Rekord Bielsko-Biała 7 21 7 0 0 50-7 3 0 0 20-5 4 0 0 30-2
2.  Gatta Zduńska Wola 7 17 5 2 0 30-11 5 0 0 24-5 0 2 0 6-6
3.  Piast Gliwice 7 12 3 3 1 25-16 3 2 0 21-10 0 1 1 4-6
4.  Clearex Chorzów 7 11 3 2 2 18-24 2 0 1 8-12 1 2 1 10-12
5.  AZS UG Gdańsk 7 10 3 1 3 18-19 2 1 1 8-6 1 0 2 10-13
6.  Pogoń 04 Szczecin 7 9 3 0 4 24-22 2 0 2 17-9 1 0 2 7-13 2 3 1 0 1 6-5
7.  FC Toruń 7 9 3 0 4 22-22 2 0 1 14-10 1 0 3 8-12 1 3 1 0 0 2-1
8.  AZS UŚ Katowice 7 9 2 3 2 21-23 1 1 1 11-10 1 2 1 10-13 1 0 0 0 1 3-5