Tour de Pologne: Maciej Pasterski zwycięzcą klasyfikacji górskiej

0
1148

25-kilometrową jazdą indywidualną na czas zakończyła się 72. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Najwyższe miejsce w klasyfikacji końcowej spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice zajął Davide Rebellin, który uplasował się tuż za czołową dziesiątką. W klasyfikacji górskiej zwyciężył inny z „Pomarańczowych”, Maciej Pasterski.

Ostatni etap tegorocznego Tour de Pologne zakończył się wygraną Marcina Białobłockiego, który ukończył 25-kilometrową jazdę indywidualną z czasem 28:45. Z grona zawodników CCC Sprandi Polkowice najlepiej poradził sobie Branislau Samoilau, który dotarł do mety z 23. wynikiem. Dwie pozycję niżej sklasyfikowany został Nikołaj Michajłow, a 34. był Maciej Pasterski. Ostatni z wymienionych ma jednak większe powody do zadowolenia, bo triumfował w klasyfikacji górskiej. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega, Słoweniec Grega Bole, a trzeci był Edward Beltran z Tinkoff – Saxo. Po pierwszych etapach tegorocznego wyścigu, liderem w klasyfikacji górskiej był inny zawodnik polkowickiej ekipy, Adrian Kurek.

Poprzedniego dnia kolarze CCC Sprandi Polkowice rywalizowali na 174-kilometrowej trasie, której meta znalazła się w Bukowinie Tatrzańskiej. Etap ten zwyciężył Sergio Luis Senao z Lotto Soudal, a jako trzynasty do mety dojechał Davide Rebellin. Dzień wcześniej najlepszy okazał się Bart De Clercq, natomiast szósta lokata przypadła Rebellinowi.

W klasyfikacji drużynowej CCC Sprandi Polkowice zajęło szóste miejsce. Zwycięzcą została grupa Lotto Soudal, która wyprzedziła BMC Racing Team i Team Sky.