MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Świetny początek Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarne zdecydowanie lepsze od wałbrzyszanek

Kapitalnie rozpoczęły piłkarską wiosnę na ligowych boiskach piłkarki Chrobrego Głogów. Zespół prowadzony przez Artura Przybyła w bardzo dobrym stylu pokonał na swoim terenie Victorię Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych 4:1 i dopisał do swojego konta cenne trzy punkty. W następnej kolejce pomarańczowo-czarne czeka kolejny ważny sprawdzian, tym razem w Nowej Rudzie.

Głogowianki odważnie rozpoczęły mecz i starały się od początku atakować bardziej doświadczone przeciwniczki. Co najważniejsze, przyniosło to dobre efekty, bo po kwadransie gry Chrobry Głogów prowadził 1:0. Najprzytomniej w polu karnym wałbrzyszanek zachowała się Wiktoria Lasota i to ona wpisała się na listę strzelców. W 27. minucie pomarańczowo-czarne powiększyły przewagę po bramce Beaty Szperlik, jednak przyjezdne odpowiedziały już pięć minut później. Do przerwy podopieczne trenera Artura Przybyła prowadziły więc 2:1.

Po zmianie stron strzelał już tylko Chrobry. Głogowianki powiększyły przewagę w 43. minucie po strzale Julii Pietrzak. Rezultat ustaliła natomiast Małgorzata Momot, która sposób na bramkarkę rywala znalazła w 62. minucie rywalizacji. – „Gratuluję dziewczynom pierwszego zwycięstwa, bo było nam ono bardzo potrzebne, a dziś naprawdę na nie zasłużyły. Wysokie zwycięstwo cieszy, choć nasza gra pozostawiała jeszcze trochę do życzenia” – powiedział po końcowym gwizdku trener A. Przybył.

Żeński Chrobry Głogów pokonał faworyzowany zespół z Wałbrzycha, dzięki czemu udanie zainaugurował piłkarską wiosnę i dopisał do swojego konta cenne trzy punkty. Mimo to są elementy nad którymi należy pracować i starać się je poprawić przed kolejnymi spotkaniami. – „Prowadziliśmy grę, ale przy tak korzystnym wyniku graliśmy zbyt nerwowo, popełniając przez to niewymuszone błędy. Szkoda troszkę straconej bramki. Mam nadzieję, że nasza praca i rywalizacja na treningach da nam jeszcze powody do radości w tej rundzie” – dodał opiekun piłkarek Chrobrego Głogów.

Przed głogowiankami kolejny ważny sprawdzian, bo za dwa tygodnie zagrają w Nowej Rudzie, gdzie trzeba będzie celować w kolejne zwycięstwo.

Chrobry Głogów – Victoria Aglomeracja Wałbrzyska 4:1 (2:1)

Bramki (Chrobry): Lasota 14, Szperlik 27, Pietrzak 43, Momot 62.

Chrobry: Surlas (89. Stypińska) – Kamieniecka M., Tarnowska, Anioł (76. Onufrak), Wróbel (63. Zelewska), Momot (77. Franas), Gniewosz, Szperlik, Gajewska, Lasota (57. Kamińska (78. Chojnacka)), Pietrzak (70. Trela).

III liga kobiet 2016/2017, grupa: dolnośląska (zachód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Bielawianka Bielawa 7 18 6 0 1 33-6 4 0 0 15-1 2 0 1 18-5
2.  Akademia Orlik Jelenia Góra 8 13 4 1 3 20-17 3 0 1 11-8 1 1 2 9-9 2 3 1 0 1 8-5
3.  Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych 8 13 4 1 3 20-18 2 1 1 11-9 2 0 2 9-9 2 3 1 0 1 5-5
4.  Ziemia Lubińska Czerniec 7 13 4 1 2 16-18 2 1 0 7-5 2 0 2 9-13 2 3 1 0 1 3-6
5.  Polonia Świdnica 8 11 3 2 3 26-13 1 2 1 16-9 2 0 2 10-4 1 3 1 0 0 4-1
6.  Piast Nowa Ruda 8 11 3 2 3 15-15 2 0 2 7-6 1 2 1 8-9 1 0 0 0 1 1-4
7.  Chrobry Głogów 8 7 1 4 3 10-14 1 1 2 7-8 0 3 1 3-6
8.  Grom Udanin 8 1 0 1 7 3-42 0 1 3 2-21 0 0 4 1-21