MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

SPS Chrobry demoluje MUKS! Umarł wicelider, niech żyje wicelider!

Twierdza Głogów nadal pozostaje niezdobyta! Siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów rozbili dziś na własnym boisku MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:0 i kosztem rywali wskoczyli na fotel wicelidera rozgrywek. Goście opór stawiali jedynie w pierwszym secie.

Na inaugurację sezonu SPS Chrobry Głogów wygrał w Miliczu 3:0, ale potem MUKS złapał wiatr w żagle, a to dało mu awans na drugie miejsce w tabeli. Głogowianie mierzyli się więc ze zdecydowanie lepiej dysponowanym rywalem, ale mieli też ogromny plus w postaci własnego parkietu. W Głogowie pomarańczowo-czarni nie przegrali w lidze od dwóch sezonów, a taka passa musi budzić respekt!

Stawką dzisiejszego meczu był fotel wicelidera, ale na boisku nie było widać, że rywalizują dwie drużyny z czołówki tabeli. Jedynie pierwszy set przyniósł dość wyrównaną walkę. Podopieczni Dominika Walencieja wygrali tę odsłonę 25:20.

Drugi set to już istna demolka w wykonaniu pomarańczowo-czarnych. SPS Chrobry Głogów dominował w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła i pozwolił przyjezdnym na ugranie zaledwie 11 punktów. W trzecim secie głogowianie byli tylko trochę bardziej łaskawi. Decydująca odsłona zakończyła się ich zwycięstwem 25:13.

Dzięki pogromowi ekipy z Milicza, SPS Chrobry awansował na drugie miejsce w tabeli. W dalszym ciągu liderem jest MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych, który w tej kolejce nie oddał ani jednego seta Ikarowi Legnica. Bezpośrednia głogowsko-wałbrzyska konfrontacja już 8 grudnia w naszym mieście!

1. kolejka: 01-12-2018