SPR Chrobry Głogów rozbity w derbowym starciu

0
1155

W sobotę piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów pojechali do Lubina, gdzie rywalizowali w pierwszym meczu o zajęcie 7. miejsca w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Derbowa konfrontacja przebiegła po myśli MKS Zagłębia Lubin. Gospodarze wygrali spotkanie 30:19 i są o krok od zwycięstwa w dwumeczu.

Początek spotkania należał do wyrównanych. Jak na derbową rywalizację przystało, żadna ze stron nie pozwalała rywalowi na wiele. Świadczy o tym fakt, że w pierwszych dziesięciu minutach zespoły nie potrafiły zbudować większej niż jednobramkowej przewagi. Po raz pierwszy dokonali tego lubinianie, trafiając w 15. minucie gry. Niedługo później gospodarze prowadzili już różnicą trzech oczek. Głogowianie starali się zniwelować straty, jednak na parkiecie dominowało MKS Zagłębie Lubin. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Miedziowych 16:9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali szczypiorniści z Lubina. Na domiar złego SPR Chrobry Głogów musiał sobie radzić bez Bartosza Jureckiego. Obrotowy reprezentacji Polski doznał kontuzji kolana i musiał opuścić parkiet. Miejscowi nie dali już sobie wyrwać wysokiego prowadzenia i wygrali cały mecz 30:19. – „Przykro mi to mówić i nie chcę nikomu uwłaczać, ale od kilku meczów gramy na poziomie pierwszoligowca” – skomentował po końcowej syrenie trener SPR Chrobrego Głogów, Piotr Zembrzuski. – „Wynik mówi wszystko. Nie będę gratulował drużynie gospodarzy, bo miała bardzo ułatwione zadanie. Dochodzę do wniosku, że na treningach nie robimy tego, co należy, bo powinniśmy zacząć od podstawowych rzeczy. Czyli jak podawać piłkę do swojego kolegi i jak rzucać obok bramkarza a nie w niego” – dodał.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów i MKS Zagłębia Lubin spotkają się na parkiecie w sobotę 7 maja. Przed głogowianami bardzo trudne zadanie, bo strata z pierwszego meczu wynosi aż jedenaście trafień.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 30:19 (16:9)

MKS Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Kużdeba, Gudz, Dzono 7, Krieger 2, Wolski 3, Gumiński 5, Bartczak 3, Czuwara 3, Stankiewicz 5, Szymyślik 2.

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 2, Pawłowski, Płócienniczak 3, Świtała 2, Sadowski 5, Bąk, Gujski 2, Tylutki 1, Sobut, Kandor, Jurecki 2, Kubała 1.

Kary: Zagłębie – 10 min. (Szymyślik – 6 min., Krieger – 4 min.), SPR Chrobry – 6 min. (Sadowski, Płócienniczak, Kandrora – 2 min.)

Sędziowie: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz