SPR Chrobry Głogów remisuje na inaugurację ligi

0
1121
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-10

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów zremisowali w meczu 1. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z Gwardią Opole 23:23. Głogowianie prowadzili do przerwy pięcioma trafieniami, jednak heroiczny pościg gospodarzy zakończył się powodzeniem i ostatecznie jeden punkt pozostał w rękach beniaminka rozgrywek.

Gwardia Opole to beniaminek rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn, do których dostała się po świetnym sezonie na zapleczu. Opolski zespół zakończył poprzedni sezon z kompletem zwycięstw na pierwszoligowych parkietach i teraz liczył na dobry start w elicie. Mimo kłopotów, które nękały klub przed startem rozgrywek, w Opolu wszyscy liczą na awans do najlepszej ósemki rozgrywek.

Gospodarze źle weszli w sobotnie spotkanie i po upływie dwudziestu minut, mieli na swoim koncie zaledwie trzy trafienia! Zawodnicy Gwardii Opole mieli kłopoty z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji rzutowych, a dodatkowo zawodziła ich skuteczność. Pod tym względem średnio wypadali również podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki, jednak głogowianie mieli w swoich szeregach Tomasza Rosińskiego, który wraz z Kamilem Sadowski, dali prowadzenie 7:3.

Kilkanaście sekund przed końcem wspomniany Tomasz Rosiński upadł na parkiet i doznał urazu kolana. Wprawdzie opuścił plac gry o własnych siłach, jednak nie dokończył spotkania w Opolu. Do przerwy głogowski zespół prowadził 12:7.

Głogowianie całkiem nieźle rozpoczęli drugą połowę meczu. SPR Chrobry Głogów grał bardzo swobodnie, a przy tym powiększał bramkową przewagę i w pewnym momencie odskoczył opolskiemu zespołowi na siedem trafień (16:9). Przy tym wyniku o czas poprosił trener Gwardii Opole Rafał Kuptel i jak się później okazało – był to punkt zwrotny sobotniego meczu.

Zawodnicy Gwardii Opole zaczęli odrabiać straty, a dodatkowo świetnymi interwencjami w bramce popisywał się Emir Taletović. Do tego należy dodać coraz więcej przewinień i kar po stronie głogowian, którzy w pewnym momencie grali nawet trzech na sześciu. W trudnych momentach SPR Chrobry Głogów mógł wprawdzie liczyć na Marka Świtałę, jednak opolanie nadal robili swoje, a dwa precyzyjne rzuty Sebastiana Rumniaka doprowadziły do remisu 22:22. Obie drużyny rzuciły jeszcze po jednym punkcie, a dobra postawa opolskich defensorów w ostatniej akcji meczu, pozwoliła miejscowym cieszyć się z wywalczenia cennego punktu.

Gwardia Opole – SPR Chrobry Głogów 23:23 (7:12)

Gwardia Opole: Malcher, Taletović – Trojanowski 4/1, Zeljić 4, Łangowski 3, Rumniak 3, Milas 2, Prokop 2, Jankowski 1, Kedzo 1, Knop 1/1, Simić 1, Tarcijonas 1