MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Siódemka Miedź Legnica uratowała remis w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szalony pościg zapewnił remis szczypiornistom Siódemki Miedź Legnica, którzy rywalizowali na parkiecie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Legniczanie przegrywali do przerwy różnicą sześciu trafień, jednak po zmianie stron udało się odrobić straty i wywalczyć remis. Mimo to w dolnośląskim zespole pozostaje pewien niedosyt, bo w końcówce Siódemka Miedź wyszła na jednobramkowe prowadzenie.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którzy szybko zbudowali kilkubramkową przewagę. Po dziesięciu minutach gry, gospodarze prowadzili 5:1, natomiast w 20. minucie tablica wskazywała rezultat 10:5 na ich korzyść. Jeszcze przed końcową syreną udało się powiększyć przewagę i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 15:9.

Legniczanie do odrabiania strat zabrali się po zmianie stron. Podopieczni Zygmunta Woźniczki ruszyli do ataku, a wielki w tym udział mieli Paweł Piwko i Piotr Piróg. Skuteczna gra szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica sprawiła, że drużyna zniwelowała straty, a cztery minuty przed końcem był remis 23:23. Chwilę później do bramki gospodarzy trafił Piwko i zespół z Legnicy objął prowadzenie.

Niecałą minutę przed końcem szczypiorniści KSZO doprowadzili do wyrównania, ale ostatnie słowo w tym meczu mogło należeć do gości. Z dwunastu metrów rzucał Robert Szuszkiewicz, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Wynik meczu nie uległ więc zmianie i spotkanie zakończyło się remisem 24:24.

Po dziewiętnastu meczach szczypiorniści z Legnicy mają na swoim koncie 18 punktów. Strata do piątego miejsca wynosi tylko trzy oczka, natomiast przewaga nad miejscem barażowym to sześć punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Siódemka Legnica 24:24 (15:9)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Kieloch 6, Król 5, Afanasjew 4, Jeżyna 3, Kwiatkowski 3, Goliszewski 2, Rutkowski 1, Kożeniewski, Czuwara.

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Szuszkiewicz, Majewski 2, Lasak, Skiba 1, Płaczek, Cegłowski 5, Piwko 7, Kuta 1, Wita, Piróg 7, Antosik 1.