Siatkarze Cuprum Lubin polegli w Bielsku-Białej

0
1197

Każda seria ma swój koniec i tym razem sprawdziło się to w przypadku siatkarzy Cuprum Lubin. Dolnośląski zespół przegrał w meczu 6. kolejki Plus Ligi na parkiecie w Bielsku-Białej 1:3. Podopieczni Gheorge Cretu znakomicie zaprezentowali się w drugim secie, którego wygrali do 14. W pozostałych partiach górą byli jednak zawodnicy BBTS-u i to oni zwyciężyli całe spotkanie.

Siatkarze Cuprum Lubin pojechali do Bielska-Białej w roli faworyta. Zawodnicy Gheorge Cretu przegrali jedynie na inaugurację rozgrywek, wygrywając w każdym kolejnym spotkaniu. Celem na mecz z BBTS-em również było zwycięstwo, jednak miejscowi postawili trudne warunki i poza drugim setem, wygrywali każdą partię.

Już pierwszy set pokazał, że siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała zamierzają grać o pełną pulę. Otwierająca partia stała na bardzo dobrym poziomie i przyniosła wiele emocji, gdyż żaden z zespołów nie dawał za wygraną. Niesamowicie wyrównany set zakończył się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali 29:27.

W drugiej partii zdecydowanie lepsi byli lubinianie. Siatkarze Cuprum zdominowali wydarzenia na parkiecie i górowali w każdym aspekcie gry. Miało to rzecz jasna wpływ na wynik, bo set zakończył się przekonywującym zwycięstwem podopiecznych Gheorge Cretu, którzy stracili w tej partii tylko czternaście punktów (25:14).

W kolejnym secie gospodarze wrócili jednak do gry. BBTS Bielsko-Biała ponownie postawił trudne warunki i zagrał zdecydowanie lepiej niż poprzednio. Gospodarze zamierzali odegrać się za wysoko przegranego seta, a bardzo dobrą postawą przybliżyli się do końcowego triumfu. Partia zakończyła się wygraną bielszczan 25:21.

Czwarty set okazał się być ostatnim. Siatkarze Cuprum Lubin starali się doprowadzić do tie-breaka, jednak więcej atutów mieli gospodarze. Zawodnicy BBTS-u kontynuowali swoją dobrą grę i zdobywali kolejne punkty. Podopieczni Gheorge Cretu starali się dotrzymać kroku gospodarzom, jednak ci pewnie kroczyli po kolejne zwycięstwo. Odsłona numer cztery zakończyła się wygraną bielszczan 25:20, a całe spotkanie rezultatem 3:1 dla gospodarzy.

Kolejne spotkanie zawodnicy Cuprum Lubin rozegrają w niedzielę 29 listopada. Celem ich wyprawy będzie Rzeszów, gdzie skonfrontują swoje siły z ASSECO Resovią. Po sześciu spotkaniach, drużyna z Podkarpacia ma na swoim koncie 13 punktów i zajmuje piątą lokatę w tabeli. Lubinianie tracą do najbliższego rywala jeden punkt i plasują się na szóstej pozycji.

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 3:1 (29:27, 14:25, 25:21, 25:20).

BBTS: Neroj, Kapelus, Bogdan, Janeczek, Kwasowski, Sacharewicz, Lewis (libero) oraz Wika, Gryc.

Cuprum: Łomacz, Włodarczyk, Bohme, Malinowski, Pupart, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Romać, Taht.

MVP: Serhiy Kapelus (BBTS)