Mieszkańcy Gminy Żukowice mogą się przebadać

    0
    1019

    Od ponad roku (od kwietnia 2012 roku) mieszkańcy Gminy Jerzmanowa mogą korzystać z bezpłatnych badań lekarskich. Badania te przeprowadzone są w związku z występującym nieprzyjemnym zapachem, który wydobywa się z szybu świętego Jakuba. Podczas tych badań mieszkańcy Gminy Jerzmanowa mogą sprawić, czy zapach ten ma wpływ na zdrowie mieszkańców. Teraz z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać także mieszkańcy niektórych miejscowości z Gminy Żukowice to jest: Bukwica, Dankowice, Glinica, Nielubia i Zabłocie. Badania przeprowadzane są od 20 maja i potrwają do końca roku kalendarzowego (31 grudnia). Koszty badań w całości pokryje KGHM Polska Miedź S.A

    Z inicjatywy KGHM Polska Miedź S.A od ponad roku przeprowadzany jest program badań lekarskich mieszkańców Gminy Jerzmanowa. Badania przeprowadzane są w związku z występowaniem nieprzyjemnego zapachu, który wydobywa się z szybu świętego Jakuba. Badania zostają przeprowadzane ponieważ mieszkańcy Gminy Jerzmanowa mieli obawy, że fetor z szybu świętego Jakuba może być szkodliwy dla ich zdrowia. Jednak nieprzyjemny zapach wyczuwany jest nie tylko na terenie Gminy Jerzmanowa. Fetor odczuwany jest także w południowej części Gminy Żukowice to jest miejscowości Bukwica, Dankowice, Glinica, Nielubia i Zabłocie. Z związku z tym Gmina Żukowice wystąpiła o przeprowadzenie badań także na ich terenie. KGHM Polska Miedź S.A. pozytywnie odniósł się do wniosku gminy i od 20 maja do końca roku kalendarzowego (31 grudnia) mieszkańcy tych miejscowości mogą skorzystać z Programu bezpłatnych badań lekarskich. W ramach programu badań lekarskich zostaną przeprowadzone takie badania jak: OB., morfologia pełna, mocz badania ogólne, glukoza w surowicy, gospodarka tłuszczowa, kreatynina, mocznik, Aspat,Alat, bilurbina, pirometria, audiometria, EKG. Mieszkańcy będą mogli skorzystać także z konsultacji u specjalistów taki jak: laryngolog, okulista, neurolog, dermatolog, kardiolog oraz pediatra.

    Badania przeprowadzane będą w Miedziowym Centrum Zdrowia przy ulicy Sportowa 1 B w Głogowie. Na badania można zgłaszać się w każdą środę w godzinach od 11.00 do 17. 00. Wcześniej jednak należy się zarejestrować pod numerem telefonu 76 727 67 07. Koszty badań pokrywa KGHM Polska Miedź S.A.