Miedź Legnica wygrała na koniec sezonu i pożegnała kilku piłkarzy

0
1261

Na siódmym miejscu zakończyła pierwszoligowy sezon 2015/2016 drużyna Miedzi Legnica, która w ostatniej kolejce pokonała przed własną publicznością Stomil Olsztyn 1:0. Legnicki klub poinformował też, że w nowych rozgrywkach nie skorzysta z usług kilku zawodników. W gronie tym znalazło się m.in. trzech napastników.

Legniczanie niedzielny mecz ze Stomilem Olsztyn rozpoczęli od ataków. Już w 7. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Petteri Forsell, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Niedługo później próbował Tadas Labukas, jednak trafił wprost w bramkarza olsztynian. W 20. minucie szczęścia szukał też Adrian Łuszkiewicz, ale podobnie jak koledzy – bez skutku. Do przerwy obie drużyny schodziły przy stanie 0:0.

Chwilę po wznowieniu podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza mieli kolejną okazje do zdobycia bramki – tym razem próbował Marek Gancarczyk. W kolejnych minutach do głosy zaczęli dochodzić przyjezdni. Niewiele jednak z tego wynikało. Szczęście uśmiechnęło się do legniczan w 72. minucie spotkania. Z rzutu wolnego dobrze przymierzył Petteri Forsell i komplet punktów pozostał na stadionie Miedzi.

Wygrana ze Stomilem sprawiła, że legniczanie zakończyli sezon na siódmym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 51 punktów. Wiadomo już, że w nowych rozgrywkach kilku zawodników nie będzie już reprezentowało barw Miedzianki. Klub nie przedłuży wygasających w czerwcu kontraktów z Bartoszem Ślusarskim, Markiem Gancarczykiem, Tadasem Labukasem oraz Igorem Subbotinem. Ostatni z wymienionych miał wprawdzie ważną umowę do czerwca 2017 roku, jednak legnicki klub skorzystał z klauzuli, która pozwala na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. W Legnicy na kolejny rok zostanie natomiast trener Ryszard Tarasewicz. – „Budowa drużyny to długi proces i potrzebowaliśmy czasu na wypracowanie u zawodników automatyzmu w pewnych zachowaniach, których wymagam od nich na boisku. Jeśli ktoś ogląda nasze mecze regularnie to widzi, że ten zespół ma już swój styl i pomysł na grę” – powiedział w jednej z rozmów opiekun legnickiego pierwszoligowca.

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 – Forsell 72′

Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie – Marek Gancarczyk (72′ Marcin Garuch), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (87′ Adrian Cierpka), Jakub Chrzanowski, Petteri Forsell – Tadas Labukas (75′ Igor Subbotin).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Paweł Głowacki, Piotr Klepczarek, Rafał Remisz (87′ Bartosz Bartkowski), Jarosław Ratajczak – Karol Żwir, Igor Biedrzycki, Łukasz Jegliński, Michał Trzeciakiewicz, Tsubasa Nishi – Rafał Kujawa (66′ Paweł Łukasik).

Żółte kartki: Kapsa, Łuszkiewicz (Miedź) oraz Nishi, Głowacki (Stomil).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).