MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Miedź Legnica rozpoczęła wiosnę od zwycięstwa

Zwycięstwo w pierwszym tegorocznym spotkaniu na pierwszoligowych boiskach odnieśli piłkarze Miedzi Legnica. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrali w sobotę zaległy mecz z MKS-em Kluczbork i zgodnie z przewidywaniami, sięgnęli po komplet punktów. Legniczanie wygrali 2:0, ale wynik mógł być bardziej okazały. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Petteri Forsell.

Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Petteri Forsell. Zawodnik ustawił piłkę na jedenastym metrze i zamienił rzut karny na bramkę. – „Zawodnik w szatni zarzekał się, że nie było ręki. Po tym golu nasz plan legł w gruzach. Chcieliśmy wyrównać, ale Miedź nas wypunktowała” – skomentował trener MKS-u Kluczbork, Tomasz Asensky. Jeszcze w pierwszej połowie zawodnicy Miedzi Legnica dążyli do podwyższenia prowadzenia. Próbował m.in. Wojciech Łobodziński, ale wynik nie uległ zmianie i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie legniczanie ponownie stanęli przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego. Po raz drugi uderzał Forsell, jednak tym razem intencję strzelającego wyczuł bramkarz gości, który zapobiegł utracie drugiego gola. To nastąpiło jednak w 73. minucie. Podanie od Forsella wykorzystał Michał Bartkowiak, który ustalił wynik spotkania. Chwilę przed końcowym gwizdkiem podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mogli trafić po raz trzeci. Strzał Dominika Rasaka zatrzymał się jednak na poprzeczce. – „Mieliśmy dużo szans do strzelenia gola. Strzeliliśmy dwie bramki. Sam mogłem pokusić się o zdobycie bramki na 3:0, ale taka jest piłka – raz się strzela, a raz nie” – skomentował Rasak.

Po wygranej z MKS-em Kluczbork piłkarze Miedzi Legnica awansowali na 4. miejsce w pierwszoligowej tabeli. 4 marca podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

MIEDŹ LEGNICA – MKS KLUCZBORK 2:0 (1:0)

Bramki: Forsell (28-karny), Bartkowiak (73). Żółte kartki: Bartczak oraz Bodziony, Nitkiewicz. Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 1900.

MIEDŹ: Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov – Daniel, Pennanen – Rasak, Forsell (89. Gardzielewicz), Rybicki (65. Bartkowiak) – Łobodziński (82. Garguła).

KLUCZBORK: Kaczmarek – Ganowicz, Brodziński, Nitkiewicz, Kwaśniewski, Kościelniak (85. Załęcki), Bodziony (82. Deja), Niziołek, Essam, Śwędrowski, Chałas (74. Kubiak).

I liga 2016/2017

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Chojniczanka Chojnice 19 36 9 9 1 34-23 5 4 0 22-15 4 5 1 12-8
2.  GKS Katowice 19 35 10 5 4 23-13 6 3 1 11-5 4 2 3 12-8
3.  Zagłębie Sosnowiec 19 33 9 6 4 33-25 6 2 2 19-12 3 4 2 14-13
4.  Miedź Legnica 19 30 8 6 5 25-12 3 3 1 8-4 5 3 4 17-8
5.  Pogoń Siedlce 19 29 9 2 8 16-19 7 1 3 10-11 2 1 5 6-8 1 3 1 0 0 4-1
6.  Wigry Suwałki 19 29 8 5 6 32-29 5 2 2 19-14 3 3 4 13-15 1 0 0 0 1 1-4
7.  Sandecja Nowy Sącz 17 27 7 6 4 19-13 4 3 1 10-5 3 3 3 9-8 1 3 1 0 0 2-0
8.  Górnik Zabrze 19 27 7 6 6 26-21 5 2 2 15-7 2 4 4 11-14 1 0 0 0 1 0-2