MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Lekkoatleci Piasta Głogów z medalami Mistrzostw Dolnego Śląska

W dobrych nastrojach wrócili z lekkoatletycznych Mistrzostw Dolnego Śląska młodzi zawodnicy reprezentujący barwy Piasta Głogów. Nasi zawodnicy zdobyli w Bogatyni pięć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. Dodatkowo doszły do tego rekordy życiowe, co cieszy trenerów głogowskich lekkoatletów.

Mistrzostwa Dolnego Śląska U20 i U18 odbyły się 16 maja br. w Bogatyni. W zawodach wzięli udział zawodnicy z całego województwa, co miało wpływ na poziom całej imprezy. Piast Głogów wywalczył w mistrzostwach kilka medali, a poza miejscami na podium, nasi sportowcy poprawiali też własne rekordy życiowe. Tak było m.in. w przypadku Sergiusza Mazana, który zdobył złoto w skoku w dal, a dodatkowo pobił swoją życiówkę, która wynosi obecnie 6 metrów i 78 centymetrów. W tej samej konkurencji bardzo dobrze spisał się Marcin Wejchert, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (5 metrów i 92 centymetry). Ponadto zawodnik ten uzyskał najlepszy rezultat w trójskoku, który zakończył ze złotym medalem.Sergiusz w bardzo niekorzystnych warunkach wypełnił normę do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Białej Podlaskiej na początku lipca. Marcin ma duże szanse zakwalifikować się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku” skomentował podstawę zawodników trener Tadeusz Karpowicz.

Z medalami Mistrzostw Dolnego Śląska U20 i U18 wrócili także Adrian Rosiński oraz Grzegorz Wojnowski. Pierwszy z nich zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów, a drugi stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 400 metrów przez płotki. Wśród juniorek nowy rekord życiowy odnotowała natomiast Natalia Węgrzyn, która pokonała dystans 200 metrów w czasie 26 sekund i 28 setnych. Zawodniczka Piasta Głogów wygrała swój bieg, jednak nie wystarczyło to do zdobycia medalu mistrzostw województwa.

Łącznie w Bogatyni głogowscy lekkoatleci wywalczyli pięć medali – dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Z takiego dorobku zadowolony jest trener Przemysław Bielawa, który tak skomentował występ swoich zawodników: – „Udało nam się zdobyć kilka medali. Do tego doszły wartościowe rekordy życiowe. Złoto w skoku w dal zdobył Sergiusz Mazan z rekordem życiowym 6,78m. Srebro w tej samej konkurencji w kategorii młodszej wywalczył Marcin Wejchert (5,92m). Ten zawodnik zdobył również złoto w trójskoku z bardzo wartościowym wynikiem 12,90m. Jest to już naprawdę dalekie skakanie.”

Młodym lekkoatletom Piasta Głogów gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach!