MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

KS KGHM ZANAM Polkowice wygrał z rezerwami Górnika Zabrze

Trzy punkty przywieźli dziś z Zabrza piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice, którzy mierzyli się z rezerwami pierwszoligowego Górnika. Wynik spotkania otworzyli gospodarze, jednak dwie kolejne bramki były udziałem polkowiczan. Na listę strzelców wpisali się Mariusz Szuszkiewicz oraz Wiktor Kobiela i punkty powędrowały na Dolny Śląsk.

Strzelanie w dzisiejszym spotkaniu rozpoczęli zabrzanie. W 19. minucie efektownym uderzeniem popisał się Dominik Konieczny, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Damiana Primela. Podopieczni Jarosława Pedryca szybko odrobili straty i po kilku minutach był już remis. Złe zachowanie defensywy Górnika II Zabrze wykorzystał Mariusz Szuszkiewicz, który spokojnym uderzeniem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry KS KGHM ZANAM Polkowice prowadził 2:1. Najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się Wiktor Kobiela, który strzałem po ziemi wpakował futbolówkę do bramki.

W ostatnich minutach rezerwy Górnika próbowały odrobić straty, ale świetnie spisywał się Primel. Bramkarz polkowiczan dwukrotnie poradził sobie z uderzeniami Daniela Wajsaka, dzięki czemu rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty powędrowały do Polkowic.

Po piętnastu spotkaniach podopieczni Jarosława Pedryca mają na swoim koncie 20 punktów i zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest GKS 1962 Jastrzębie, które wyprzedza drugi zespół o cztery punkty. Stawkę zamyka Lechia Dzierżoniów, która podobnie jak Górnik Wałbrzych, Olimpia Kowary i Unia Turza Śląska ma w swoim dorobku 11 oczek.

Kolejny mecz KS KGHM ZANAM Polkowice rozegra 11 listopada ze Stalą Brzeg. Tydzień później polkowiczanie pojadą do Wrocławia, gdzie zmierzą się ze Ślęzą.

Górnik II Zabrze – KS KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (1:1)

Bramki: 19. Konieczny – 24. Szuszkiewicz, 78. Kobiela
Kartki:  41. Wajsak, 64. Konieczny, 90. Rutkowski – 90. Wacławczyk

Górnik II Zabrze: Szymański – Konieczny, Gajda (87. Rutkowski), Dyląg, Gruszka, Mandrela, Wajsak, Trubeha, Joachim (75. Chmielewski), Lasik, Teichmann
Rezerwowi: Bielica, Rutkowski, Chmielewski, Hojka, Pieczur

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Sworacki (87. Bancewicz), Wacławczyk, Szymik, Galas, Konefał, Zawadzki (72. Wojciechowski), Fryzowicz, Surożyński (62. Kubiela), Szuszkiewicz
Rezerwowi: Kopaniecki, Bancewicz, Kasiński, Kobiela, Ptak, Wojciechowski

Sędziowie: Krajewski, Heller, Glos

Widzów: 75

III liga 2016/2017, grupa: III

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 14 31 9 4 1 26-11 6 1 0 17-6 3 3 1 9-5
10.  KS Polkowice 15 20 5 5 5 23-17 3 2 3 13-8 2 3 2 10-9 2 4 1 1 0 3-0
11.  Falubaz Zielona Góra 15 20 5 5 5 22-26 3 4 1 12-11 2 1 4 10-15 2 4 1 1 0 3-2
12.  Pniówek Pawłowice Śląskie 15 20 6 2 7 24-27 5 0 2 17-12 1 2 5 7-15 2 0 0 0 2 2-6
13.  Górnik II Zabrze 15 19 5 4 6 21-21 3 2 4 12-13 2 2 2 9-8
14.  Śląsk II Wrocław 15 17 4 5 6 19-23 3 3 2 12-10 1 2 4 7-13
15.  Unia Turza Śląska 15 11 3 2 10 16-27 3 0 5 12-15 0 2 5 4-12 3 4 1 1 1 4-3
16.  Olimpia Kowary 15 11 2 5 8 20-32 1 4 2 9-13 1 1 6 11-19 3 4 1 1 1 3-3
17.  Górnik Wałbrzych 14 11 2 5 7 9-19 1 2 4 4-11 1 3 3 5-8 3 4 1 1 1 1-2
18.  Lechia Dzierżoniów 15 11 1 8 6 10-24 1 3 4 4-13 0 5 2 6-11 3 3 0 3 0 2-2