KS KGHM ZANAM Polkowice lepszy w meczu na szczycie

0
1242

Piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice wygrali w meczu na szczycie III ligi dolnośląsko-lubuskiej z Górnikiem Wałbrzych 3:1. Polkowiczanie doskonale weszli w to spotkanie i już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Zwycięstwo w hicie rozgrywek sprawiło, że aktualnie strata do wałbrzyszan wynosi tylko jeden punkt.

Zawodnicy KS KGHM ZANAM Polkowice rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 10. minucie gry futbolówkę do bramki gospodarzy wpakował Wojciech Galas i przyjezdni mogli świętować wyjście na prowadzenie. Pięć minut później podwyższył Rafał Karmelita i było już 2:0. Fantastyczny początek w wykonaniu podopiecznych Jarosława Pedryca sprawił, że mogli oni grać na większym luzie i kontrolować boiskowe wydarzenia.

Zawodnicy Górnika Wałbrzych złapali kontakt w 33. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Krawiec i obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 2:1 dla gości. Od 70. minuty wałbrzyszanie musieli grać w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Jan Rytko. Sześć minut później arbiter pokazał kolejne dwa czerwone kartoniki. Za bójkę z boiska wylecieli Ariel Sworacki (KS KGHM ZANAM Polkowice) oraz Mateusz Sawicki (Górnik Wałbrzych).

Polkowiczanie „kropkę nad i” postawili siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kamil Hempel. Rezultat nie uległ już zmianie i KS KGHM ZANAM Polkowice zwyciężył w meczu na szczycie III ligi dolnośląsko-lubuskiej 3:1.

Po 29 kolejkach polkowiczanie zajmują drugą lokatę z dorobkiem 65 punktów. Liderujący Górnik Wałbrzych ma jedno oczko więcej. Następnym przeciwnikiem podopiecznych Jarosława Pedryca będzie Piast Żmigród. Spotkanie to zostanie rozegrane 14 maja w Polkowicach. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek. Zwycięzca III ligi dolnośląsko-lubuskiej o awans na drugoligowe boiska będzie walczył z mistrzem III ligi łódzko-mazowieckiej.

Górnik Wałbrzych – KGHM ZANAM Polkowice 1:3 (1:2)
Bramki: Krawiec 33 – Galas 10, Karmelita 15, Hempel 83.

Żółte kartki: Rytko, Tyktor, Orłowski oraz Karmelita, Galas, Bancewicz, Famulski, Dziedzina.
Czerwone kartki: Rytko (70, za 2 żółte), Sworacki (76, za bójkę), Sawicki (76, za bójkę).

Górnik: Jarosiński – Rytko, D. Michalak, Tyktor, Surmaj – Radziemski (90. Sobiesierski), Krzymiński, Morawski (62. G. Michalak), Krawiec, Sawicki –  Orłowski.

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Kasiński, Fryzowicz (90+7. Szymik), D. Wacławczyk (65. Hempel), Dziedzina – Karmelita (71. Karpiński), Sworacki, Magdziak, Galas (60. Famulski), Bancewicz – Szuszkiewicz.