MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Kobiecy Chrobry Głogów z pierwszą porażką na wiosnę

Piłkarki Chrobrego Głogów poniosły pierwszą wiosenną porażkę w obecnym sezonie dolnośląskiej trzeciej ligi. Pomarańczowo-czarne przegrały na wyjeździe z Orlikiem Jelenia Góra (0:3). Głogowianki w tym meczu musiały sobie radzić bez trzech ważnych zawodniczek i braki te były widoczne na murawie. – „Cóż, gra się tak, jak pozwala na to przeciwnik, a Chrobry w tym meczu pozwolił rywalkom na bardzo dużo” – powiedział trener Artur Przybył.

Kobiecy zespół Chrobrego Głogów zanotował bardzo dobry start w rundzie wiosennej. Głogowianki były jak dotąd niepokonane, a niedawno udało im się nawet pokonać liderującą Bielawiankę Bielawa. Do Jeleniej Góry pomarańczowo-czarne pojechały więc podbudowane triumfem nad faworyzowanym rywalem, jednak w meczowej kadrze zabrakło trzech ważnych zawodniczek: Pauliny Anioł, Ewy Tarnowskiej oraz Natalii Wróbel.

Gospodynie wszystkie trzy bramki strzeliły już do przerwy. Jeleniogórzanki wyszły na prowadzenie już w 7. minucie, zyskując komfort psychiczny zaledwie chwilę po pierwszym gwizdku. W 16. minucie bramkarka Chrobrego skapitulowała po raz drugi, a niedługo później sytuacji „sam na sam” nie wykorzystała Wiktoria Lasota. Skuteczniejsze były natomiast zawodniczki Orlika i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:0 dla miejscowych.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie podreperowała bramkowego dorobku i Chrobry Głogów wrócił do domu bez punktów. Dla głogowianek była to pierwsza wiosenna porażka w lidze. – „Cóż, gra się tak, jak pozwala na to przeciwnik, a Chrobry w tym meczu pozwolił rywalkom na bardzo dużo” – skomentował trener Artur Przybył.

Po jedenastu kolejkach pomarańczowo-czarne mają na swoim koncie 11 punktów. Taki rezultat daje im przedostatnie miejsce w trzecioligowej tabeli grupy zachodniej. Stawkę zamyka Grom Udanin. Kolejnymi rywalkami głogowianek będzie Polonia Świdnica.

Akademia Orlik Jelenia Góra – Chrobry Głogów 3:0 (3:0)

Chrobry: Surlas – Kamieniecka, Szperlik, Więdłocha, Gniewosz, Momot, Gajewska (41. Kamińska (65. Zelewska)), Trela, Onufrak (41. Gnach), Lasota, Pietrzak.

III liga kobiet 2016/2017, grupa: dolnośląska (zachód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. Bielawianka Bielawa 11 27 9 0 2 58-12 5 0 0 20-1 4 0 2 38-11
2. Akademia Orlik Jelenia Góra 11 22 7 1 3 33-18 5 0 1 17-9 2 1 2 16-9
3. Polonia Świdnica 11 17 5 2 4 44-26 2 2 2 29-20 3 0 2 15-6
4. Ziemia Lubińska Czerniec 11 16 5 1 5 25-49 3 1 1 13-17 2 0 4 12-32 1 3 1 0 0 2-1
5. Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych 11 16 5 1 5 30-30 2 1 2 13-14 3 0 3 17-16 1 0 0 0 1 1-2
6. Piast Nowa Ruda 11 15 4 3 4 24-20 3 1 2 15-8 1 2 2 9-12
7. Chrobry Głogów 11 11 2 5 4 13-19 2 1 2 10-10 0 4 2 3-9
8. Grom Udanin 11 1 0 1 10 9-62 0 1 5 4-36 0 0 5 5-26