Głogowscy policjanci nagrodzeni za odwagę

0
1936
2013-11-26-glogowscy-pilicjanci-nagrodzeni@Glogow-nagrod_01

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyróżnił listami gratulacyjnymi oraz nagrodami pieniężnymi, głogowskich policjantów, którzy w dniu 6 listopada uratowali tonącego mężczyznę.  Dzięki szybkiej i odważnej akcji głogowskich policjantów udało się uratować życie 92-letniego głogowianina, który tonął w nurtach Odry. Nagrody i wyróżnienia wręczył zastępca Komendanta – inspektor Andrzej Łuczyszyn, podczas uroczystości w głogowskiej komendzie policji. 

Dramatyczne zdarzenia miały miejsce w dniu 6 listopada 2013 r. Dzięki szybkiej i odważnej akcji głogowskich policjantów udało się uratować życie 92-letniego głogowianina, który tonął w nurtach Odry. Szczególną odwagą wykazał się sierżant sztabowy Krystian Biegajło, który nie wahając się wskoczył do rzeki. Jego trzech kolegów wchodząc do wody asekurowało go i pomagało wyciągać tonącego mężczyznę.

W dniu 26 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie z uczestnikami akcji ratunkowej spotkał się zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – inspektor Andrzej Łuczyszyn.

Komendant gratulował policjantom odważnej akcji i wręczył im listy gratulacyjne oraz nagrody. Wyróżnienia otrzymali: sierżant sztabowy Krystian Biegajło, oraz policjanci wspierający go w akcji – sierżant sztabowy Tomasz Nowaczyk, sierżant Kamil Andrzejewski i posterunkowy Paweł Żołnowski.

“Komendant mówiąc o akcji ratunkowej podkreślił odwagę oraz zespołowe działanie policjantów” – mówił Bogusław Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie..