W głogowskim Technikum nr 6 po raz kolejny odbyły się Prezentacje Tradycji Wielkanocnych. Podczas imprezy, nad której organizacją czuwało Starostwo Powiatowe, odbyły się występy folklorystyczne, prezentacje tradycyjnych potraw i dekoracji świątecznych, a także warsztaty dla najmłodszych uczestników.
Głogowskie Technikum nr 6 w tym roku już po raz kolejny zaprosiło gości na Prezentację Tradycji Wielkanocnych. Impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe obfitowała w atrakcje. Odbyły się występy zespołów folklorystycznych, prezentacje wielkanocnych potraw i rękodzieła. Dla najmłodszych uczestników Prezentacji zorganizowano warsztaty.
W dniu 17 marca w godzinach od 9.00 do 13.00 na sali sportowej Technikum nr 6 w Głogowie odbyły się Prezentacje Tradycji Wielkanocnych. Impreza, która odbyła się już kolejny rok z rzędu, zorganizowana została przez głogowską „Przyrodniczą”, Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz Dolnośląską Izbę Rolniczą.
Podczas Prezentacji odbyły się występy zespołów folklorystycznych z Powiatu Głogowskiego, między innymi Zespół Folklorystyczny Skidniowianie. Gminę Kotla reprezentowało Koło Gospodyń wiejskich. Członkinie Koła włożyły ogrom pracy w przygotowanie wystawy. Na bogato zastawionych stołach pojawiły się ręcznie wykonane pisanki, stroiki wielkanocne i palmy.
Uczestnicy Prezentacji przygotowali wielkanocne dania, przekąski oraz wypieki, których goście mogli skosztować. Impreza i to, co zaprezentowano, stanowiło źródło inspiracji dla wielu gości. Każda z gmin uczestniczących w imprezie przeprowadziła warsztaty z zakresu tematyki wielkanocnej dla 3 grup dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczęszczających do szkół podstawowych. Z Gminy Kotla organizacją warsztatów zajął się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Warsztaty dla dzieci odbywały się przez trzy godziny. Najmłodsi mieli okazję poznać techniki tworzenia oryginalnych dekoracji wielkanocnych.
Organizatorzy Prezentacji ufundowali nagrody rzeczowe dla przedstawicieli gmin. Starosta Głogowa Jarosław Dudkowiak podczas imprezy wyraził zadowolenie ze współpracy z gminami, wójtami i ośrodkami kultury.
Na początku imprezy wyróżniono dwie panie, które 21 lat temu zapoczątkowały organizację Tradycji Wielkanocnych. Były to panie Nina Grabowska i Czesława Kozłowska. Wyróżnione uczestniczki Prezentacji opowiadały między innymi o tym, jak ważną rolę gra dla nich natura.