MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Runda w wykonaniu Euromastera Chrobrego Głogów

Za głogowskimi futsalistami pierwsza runda zmagań na ligowych parkietach. Występujący w Futsal Ekstraklasie zespół Euromastera Chrobrego Głogów spędzi przerwę na jedenastym miejscu w tabeli. Podopieczni Tomasza Trznadla zgromadzili na swoim koncie siedem punktów i tracą aktualnie trzy oczka do strefy barażowej. Zapraszamy na krótkie podsumowanie występów głogowian.

Przed obecnym sezonem doszło do kilku zmian w kadrze Euromastera Chrobrego Głogów. W pewnym momencie nie wiadomo było też, czy głogowianie przystąpią do rozgrywek. Ostatecznie nasze miasto ma swojego przedstawiciela w futsalowej elicie, ale pomarańczowo-czarni nie mają za sobą udanej rundy. Podopiecznych Tomasza Trznadla czeka bardzo trudna walka o utrzymanie miejsca w gronie najlepszych drużyn w kraju. Po pierwszej rundzie pomarańczowo-czarni są sklasyfikowani na przedostatniej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów.

Już pierwszy mecz nowego sezonu pokazał, jak trudne będą to rozgrywki dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Trznadla. Euromaster Chrobry Głogów na inaugurację doznał wysokiej porażki w Zduńskiej Woli, jednak nie był to raczej zaskakujący rezultat. Gatta jest aktualnym mistrzem kraju i była zdecydowanym faworytem w meczu z pomarańczowo-czarnymi. Ostatecznie głogowianie polegli na parkiecie rywala 0:11.

W następnej kolejce głogowski zespół zagrał przed własną publicznością z AZS-em UŚ Katowice. Przyjezdni potrzebowali zaledwie dwóch minut, by wyjść na dwubramkowe prowadzenie, co znacznie ułatwiło im zadanie w tym meczu. W kolejnych minutach katowiczanie dokładali kolejne trafienia. Przed przerwą trafił wprawdzie Piotr Pietruszko, jednak górnośląska ekipa szybko odpowiedziała. Ostatecznie Euromaster przegrał 2:5. Takim samym rezultatem podopieczni Tomasza Trznadla polegli w Gliwicach z Piastem. W trzech pierwszych meczach drużyna z Głogowa nie wywalczyła więc ani jednego punktu.

Sytuacja zmieniła się w następnej serii gier, gdy w hali widowiskowo-sportowej głogowianie zmierzyli się z Clearexem Chorzów. Pomarańczowo-czarni zdobyli w tym starciu pierwszy punkt, jednak z pewnością pozostał spory niedosyt. Goście doprowadzili bowiem do remisu w ostatnich sekundach gry i konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:3. Głogowska ekipa poszła jednak za ciosem i w kolejnym spotkaniu wreszcie zwyciężyła. Dwa gole Piotra Pietruszko i trafienie Kamila Kaczmara pozwoliło triumfować na parkiecie MKF Solne Miasto Wieliczka (3:2).

Kolejni rywale nie byli jednak zbyt łaskawi dla Euromastera Chrobrego Głogów. Na początku listopada pewne zwycięstwo w Głogowie odniósł liderujący Rekord Bielsko-Biała (7:1), a tydzień później pomarańczowo-czarni polegli 2:7 w Toruniu. Zbyt wysoko poprzeczkę zawiesiła również Pogoń 04 Szczecin. Podopieczni Tomasza Trznadla trafili wprawdzie jako pierwsi, ale później zdecydowanie więcej z gry mieli rywale. Ostatecznie zachodniopomorski zespół zwyciężył 6:2.

Pod koniec listopada pomarańczowo-czarni stoczyli wyrównany bój na parkiecie w Pniewach, jednak nie wystarczyło to do wywalczenia chociażby jednego punktu. Red Dragons wygrał z głogowianami 3:2. Lepsi na parkiecie okazali się też akademicy z Gdańska. W hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka gdańszczanie wygrali 5:2. Przełamać udało się dopiero w ostatniej kolejce. Drużyna prowadzona przez Tomasza Trznadla rozegrała dobre zawody w Chojnicach i pokonała outsidera tabeli Futsal Ekstraklasy 4:1.

W jedenastu dotychczasowych meczach głogowianie wywalczyli więc siedem punktów. Ich strata do strefy barażowej wynosi aktualnie trzy oczka. Z pewnością martwić może słabsza gra przed własną publicznością. Pomarańczowo-czarni w domowych meczach nie odnieśli ani jednego zwycięstwa i na pierwszy komplet punktów trzeba będzie czekać do nowego roku. W delegacjach podopieczni Tomasza Trznadla odnieśli dwa zwycięstwa.

Najlepszymi strzelcami Euromastera Chrobrego Głogów są aktualnie Kamil Kaczmar oraz Piotr Pietruszko, którzy zdobyli po pięć bramek. Na ligowe parkiety głogowianie powrócą w weekend 7-8 stycznia.