Argumenty uzasadniające odpowiedź na to pytanie można przesyłać do 30 stycznia, bowiem do tego dnia potrwają konsultacje społeczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Konsultacje są ważne dla mieszkańców naszego regionu, ponieważ budowa obwodnicy Głogowa została wpisana na rezerwową listę zadań inwestycyjnych w zakresie budowy obwodnic.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęło konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Program określa kierunki działań oraz priorytety inwestycyjne w zakresie rozwoju sieci dróg krajowych.
W związku z tym mieszkańcy powiatu głogowskiego mogą wziąć udział w konsultacjach projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 w terminie od 22 grudnia 2014 r. do 30 stycznia 2015 r.
„Program zakłada budowę lub dokończenie ciągów dróg ekspresowych i autostrad oraz budowę 35 obwodnic w ciągach dróg krajowych na łączną kwotę 92,8 mld zł. Ponadto w Programie znajduje się lista rezerwowa projektów. Realizacja wszystkich zadań inwestycyjnych z listy podstawowej oraz rezerwowej pozwoli na stworzenie sieci dróg krajowych w ramach następujących ciągów komunikacyjnych: A1, A2, A4, A18, S2, S3, S5, S6, S7, S8, S17, S22, S51, S61, S69 oraz S19 na odcinku Lubartów (Lublin) – (Rzeszów) Babica.” – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Dla głogowian najbardziej interesująca jest lista rezerwowa, bo to właśnie na niej znajduje się jedna z najważniejszych inwestycji dla naszego regionu – budowa obwodnicy Głogowa.
„Biorąc udział w konsultacjach możemy zasygnalizować jak ważne jest dla nas, aby Budowa obwodnicy Głogowa została wpisana na listę podstawową zadań inwestycyjnych ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023” – tłumaczy Bartłomiej Adamczak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Głogowie.
Zdaniem Jerzego Tutaja członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego, budowa obwodnicy Głogowa jest pierwszym zadaniem, które wejdzie na listę podstawową – „W sprawie obwodnicy Głogowa jesteśmy wciąż na etapie konsultacji środowiskowej i to zadecydowało, że ta inwestycja jest na liście rezerwowej, ale z naszej strony – zarządu województwa, jak i ze strony ministerstwa – to będzie zadanie priorytetowe. Nigdy jeszcze nie byliśmy tak blisko budowy mostu w Głogowie jak teraz” – twierdzi Tutaj.
Wzór wypełnionego formularza konsultacyjnego zamieszczony jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego. Formularz konsultacyjny może wypełnić zarówno instytucja jak i osoba fizyczna.
Uwagi można zgłaszać w następujący sposób:
na dedykowanym formularzu przesyłając na adres e-mail: konsultacjepbdk@mir.gov.pl,
na dedykowanym formularzu przesyłając tradycyjną drogą pocztową na adres Departamentu Dróg i Autostrad:
ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa (w przypadku przekazania uwag za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu formularza do MIiR),
na dedykowanym formularzu składając osobiście w siedzibie MIiR (Kancelaria Główna),
składając ustnie do protokołu w MIiR ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie (bud. A pok. 46 w godz. 9.00-15.00).
Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji znajdują się na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.