Chrobry Głogów na czele Ligi Dolnośląskiej Juniorów!

0
1072

Bardzo dobrze w nowy sezon weszli zawodnicy Chrobrego Głogów, którzy rywalizują w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Młodzi pomarańczowo-czarni wygrali wszystkie trzy spotkania i z bilansem bramkowym 16:0 są liderem tabeli. W miniony weekend głogowianie zwyciężyli 6:0 w Świebodzicach, natomiast w następnej kolejce zagrają z faworyzowanym Zagłębiem Lubin.

W poprzednim sezonie zawodnicy Chrobrego Głogów okazali się najlepsi w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Teraz pomarańczowo-czarni rywalizują w starszej lidze, ale nadal podtrzymują wysoką formę. W miniony weekend głogowianie wygrali wyjazdowe spotkanie z Victorią Świebodzice 6:0 i są jednym z dwóch zespołów, który w trzech meczach wywalczył komplet punktów. – „Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Posiadaliśmy przewagę w całym spotkaniu, o czym świadczy wysoki wyniki. Cieszę się, że pomimo znaczącej przewagi w bramkach nasz zespół grał na dobrym poziomie do ostatnich minut. Na pochwałę zasłużył cały zespół” – ocenił postawę drużyny trener Paweł Rząsa.

Głogowianie w starciu z Victorią już do przerwy zbudowali czterobramkową przewagę. Po zmianie stron dwa gole dołożył Szymon Gil i pomarańczowo-czarni mogli świętować kolejne zwycięstwo. Wcześniej zespół trenera Rząsy pokonał 6:0 Polonię-Stal Świdnica, natomiast na inaugurację sezonu wygrał 4:0 w Kamiennej Górze.

W następnej kolejce głogowianie zagrają na swoim boisku z Zagłębiem Lubin. Faworytem meczu będą „Miedziowi”, jednak świetna postawa Chrobrego zwiastuje interesujące spotkanie. Po trzech meczach lubinianie mają w swoim dorobku 7 punktów i zamykają podium. W poprzedniej serii gier zespół z Lubina bezbramkowo zremisował w Świdnicy, natomiast wcześniej rozbił rywali z Wrocławia oraz Ząbkowic Śląskich. Mecz Chrobry – Zagłębie odbędzie się w sobotę 10 września na boisku na osiedlu Piastów Śląskich. Początek o godz. 13:30.

LDJ: Viktoria Świebodzice – Chrobry Głogów 0:6 (0:4)
Bramki (Chrobry):
Dawid Skiba 15, Szymon Gil 32, 50, 52, Dominik Nawrot 35, Igor Łuszczewski 44.
Chrobry: Paluch – Skiba, Rzołądziewski, Kotyla, Flis, Łuszczwski, Michałowicz, Gil, Sędziński, Nawrot, Filipowicz. W drugie połowie zagrali: Mróz, Prychod, Dybizbański, Kukułka, Susfał, Kierkiewicz.

Dwunaste miejsce po dwóch meczach zajmują natomiast piłkarze Chrobrego Głogów w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. W ostatni weekend głogowianie przegrali wyjazdowe starcie ze Śląskiem Wrocław 0:10. Wcześniej pomarańczowo-czarni okazali się lepsi od zespołu ze Świdnicy, wygrywając 3:1. – „Wyniku tego meczu nie powinno się tłumaczyć, ale początek nie zapowiadał tego, że przyjechaliśmy przegrać tak wysoko. Pierwsze piętnaście minut wyglądało dobrze. Utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sytuacje. Zabrakło tylko chłodnej głowy w grze i nie było wykończenia.  Z każdą kolejną minutą to Śląsk zaczął przebywać coraz dłużej na naszej połowie i wypracował sobie dominację” – skomentował mecz we Wrocławiu trener Grzegorz Nowak. W najbliższą sobotę juniorzy młodsi także zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godz. 15:30 na osiedlu Piastów Śląskich.

LDJM: Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 10:0 (5:0)