III miejsce policjantki

0
1170

Głogowska policjantka, Monika Tuczyńska, zdobyła trzecie miejsce w Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów w Złotoryi. Policjantka startowała w kategorii służb mundurowych kobiet i reprezentowała Głogów.

W ubiegłą niedzielę (24 czerwca) odbył się cross z przeszkodami. Impreza odbyła się po raz trzeci, a głogowska policjantka zajęła jedenaste miejsce w kategorii OPEN kobiet. – Nie było to pierwsze doświadczenie Moniki w trudnych biegach terenowych. W tym roku zdobyła trzecie miejsce w kategorii służb mundurowych. Rok wcześniej to właśnie ona triumfowała w Złotoryi zajmując pierwsze miejsce. Monika podkreśla, że tegoroczny bieg był szczególnie trudny i wymagający – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Monika Tuczyńska biegiem zajmuje się od kilku lat. Jest między innymi mistrzynią policyjnego półmaratonu z 2006 roku. W 2011 roku zdobyła tytuł wicemistrza Polski na dystansie dziesięć kilometrów, podczas mistrzostw policjantów w Górze oraz tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska Policjantów w trakcie biegu organizowanego w Oleśnicy. – Monika biega od 12 lat, to jej pasja życiowa. Policjantką jest od 2006 roku. Na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie – dodaje Bogdan Kaleta.