MIEDZIAK.info.pl | Informacje & Wydarzenia Okręgu Miedziowego

Nauka na żywo

Siedzenie za szkolnymi ławkami i zapisywanie wszystkiego skrzętnie w zeszytach z czasem może okazać się nudne i mało atrakcyjne. Dlatego szkoły coraz częściej wychodzą z budynku i przeprowadzają lekcje w terenie. W ich czasie dzieci mają okazje poznać wszystko dokładniej, dotknąć oraz zobaczyć to, czego się uczą. Takie zajęcia są atrakcyjniejsze i zapewne przez to łatwiejsze do zapamiętania. Na takie “żywe” lekcje zostały zabrane dzieci z Przedszkola Publicznego w Grębocicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Grębocicach.

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Grębocicach oraz jego oddziałów z Rzeczycy, Krzydłowic i Kwielic uczestniczyły w “żywej” lekcji przyrody. Zajęcia w lesie w Rzeczycy zorganizowano w ubiegły czwartek (27 września). Wtedy na wycieczkę wybrały się przedszkolaki z Rzeczycy i Krzydłowic. Zaś w ubiegły poniedziałek (1 października) do lasu w Obiszowie pojechały dzieci z Kwielic i Grębocic. Celem wizyty przedszkolaków w lesie było sprawdzenie czy przybyła już do nich “Pani Jesień”. Dzieci miały też okazje obserwować piękno jesiennej przyrody. Była to też okazja do poznania Pana Leśniczego, który zapoznał przedszkolaki z różnymi gatunkami drzew. Przedszkolaki dowiedziały się także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Nie zabrakło też piosenek, wierszyków i rymowanek w podziękowaniu za oprowadzenie po lesie. Na koniec przedszkolaki zebrały dary jesieni, które wykorzystają do zrobienia leśnych ludzików.

Także uczniowie Szkoły Podstawowej w Grębocicach miały okazje do uczestniczenia w “żywej” lekcji. W ubiegłą sobotę (29 września) uczniowie klas drugich i trzecich wyruszyli w podróż śladami prehistorycznych stworzeń. W “Dinoparku” w Szklarskiej Porębie na ścieżce edukacyjnej uczniowie podziwiali naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów oraz pogłębiali wiedzę na ich temat. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach paleontologicznych podczas, których przy pomocy specjalnych narzędzi preparowały szczątki dinozaura oraz zdobyli “Dyplom paleontologa”. Dodatkową atrakcją wycieczki było zwiedzanie wioski indyjskiej oraz wysłuchanie opowieści o zwyczajach i życiu Indian. Wycieczka zakończyła się podziwianiem piękna wodospadu Szklarki.