Wyjazdowe atrakcje

0
334

Nie lada gratka czekała na dzieci, które spędzają wakacje z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Sobinie. W ramach prowadzonej „Akcji Lato”, jej uczestnicy wyjechali do Nowej Soli, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Młodsze dzieci mogły spożytkować swoją energię w Parku Krasnala, gdzie czekała na nich m.in. sala zabaw z ogromnymi zjeżdżalniami. Natomiast dla starszych dzieci atrakcje były nieco bardziej wymagające. Park Linowy był doskonałym miejscem, gdzie mogli zmierzyć się z własnymi przeciwnościami – lękiem wysokości. Kolejnym ciekawym miejscem był Park Fizyki, gdzie uczestnicy mieli okazję bliżej przyjrzeć się różnym zjawiskom z zakresu mechaniki, akustyki czy też optyki.

 – Celem wyjazdu było podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, pokonując przeszkody parku linowego oraz poszerzenie umiejętności obserwacji, posługiwania się narzędziami, orientowania w terenie, czytania planów, korzystania z map, czy też posługiwania się ekwipunkiem turystycznym  – mówi Dorota Delążek, dyrektor WOK Sobin.

POLKOWICE.EU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here