Spotkanie seniorów w Ogrodzie Freya

0
1836

Uczestnicy tegorocznego spotkania w Zagrodzie Edukacyjnej „Ogród Freya” mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, podziwiali rzeźby,  obrazy i zdjęcia. Była degustacja słodkich wyrobów i kiełbaski z ogniska. Największe wrażenie zrobił jednak na uczestnikach spotkania  piękny ogród Anny Rawskiej, który od lat jest także nieformalną wizytówką Gminy Lubin i odwiedzają go liczne grupy starszych i młodszych mieszkańców.

Nie przeszkodziły w tym nawet  przelotne, ulewne deszcze.  W czasie spacerów podziwiano niezliczone ilości kwiatów, zioła, krzewy i drzewa,  a gdy padało wykonywano i oglądano piękne prace pod dachem.

Warsztaty wyszywania 3D przeprowadziła Aleksandra Sieradzka, laureatka Aniołów Kultury Gminy Lubin 2019 w dziedzinie rękodzieło, która prezentowała także swoje prace. Kolejną atrakcją były rzeźby Mirosławy Skalskiej, także laureatki tegorocznych Aniołów Kultury w kategorii rzeźba. Spotkanie umilała pięknym śpiewem Maria Galuba, trzeba dodać, że również laureatka Aniołów Kultury z 2016 roku w kategorii rękodzieło, która także prezentowała obrazy malowane na płótnie i wyszywane techniką krzyżykową. Dodatkowo można było zobaczyć piękne zdjęcia autorstwa Magdaleny Dziurman, pasjonatki fotografii i przyjaciółki właścicielki zagrody edukacyjnej. Fotorelacja ze spotkania seniorów w Ogrodzie Freya została wykonana właśnie przez panią Magdalenę i dziękujemy za możliwość jej publikacji.

Gospodyni Anna Rawska przygotowała do degustacji własnej roboty konfitury z płatków róży i ze śliwek, było swojskie masło, kompot i ciasto. Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wzięło w nim udział  29 mieszkańców Gminy Lubin, organizatorami był wójt oraz Rada Seniorów Gminy Lubin.

GMINA LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.