Podsumowanie czerwcowego funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim

0
107
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Legniccy policjanci sprawdzili, jakie zagrożenia w czerwcu 2019 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu legnickiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

W czerwcu br. mieszkańcy powiatu legnickiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 114 zgłoszeń, z czego 65 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Najczęściej obywatele zaznaczali miejsca niedozwolone spożywania alkoholu, nieprawidłowego parkowania pojazdów i złej organizacji ruchu drogowego.


W wyniku weryfikacji  zgłoszeń wskazanych na mapie w czerwcu br., policjanci potwierdzili 83 zagrożenia.


Legniccy policjanci w dalszym ciągu zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.