Ostatni dzwonek dla prawie 12 tysięcy uczniów

0
73

Ponad 11tys. 830 uczniów legnickich szkół zakończyło  rok szkolny.  Wśród nich zdecydowana większość (7.525) to uczniowie szkół podstawowych, spośród których 6.945 uczęszczało do szkół publicznych, a 580 do placówek prywatnych.

Zakończył się ostatni już rok nauki uczniów w dotychczasowych klasach gimnazjalnych. Świadectwa ukończenia gimnazjum odbierają 853 osoby.

Przed absolwentami ośmioletnich szkół podstawowych oraz dotychczasowych klas gimnazjalnych stoi bardzo ważna decyzja – o wyborze dalszego kierunku kształcenia. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych już trwa, a jej wyniki zostaną ogłoszone 25 lipca.

Do publicznych i niepublicznych szkół średnich dla młodzieży uczęszczało w mijającym roku szkolnym łącznie ponad 4.500 uczniów, w tym 1.967 do liceów oraz 2.534 do techników i branżowych szkół I stopnia. W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało 1.135 absolwentów szkół średnich, którzy oczekują jeszcze na wyniki matur.

– Życzę wszystkim bezpiecznych, pięknych, pełnych niezapomnianych przygód i wrażeń wakacji – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha i pasja odkrywania uroków świata.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.