Seryjny podpalacz w rękach legnickich policjantów

0
47

Legniccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie kilku pojemników na odzieży i kontenery na odpady. Podpalacz został zatrzymany, tuż po tym jak kilka godzin wcześniej podłożył ogień pod kolejnym kontenerem. Za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed prokuratorem i sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych szeroko zakrojonych działań operacyjnych zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń na terenie miasta.

Policjanci od dłuższego czasu realizowali różnego rodzaju czynności wyjaśniając okoliczności pożarów pojemników na odzież i kontenerów na odpady, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. W wyniku tych zdarzeń nadpalony został samochód marki Renault oraz garaż. Straty opiewają na kwotę blisko 5 tys. złotych.

Zatrzymany 47-latek trafił prosto do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za powyższe przestępstwa grozić może sprawcy kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.