Policyjna akcja pn. „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2019”

0
47
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Lubińscy policjanci w dniach od 19 do 23 czerwca br. prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne na drogach naszego powiatu, w związku ze zbliżającym się długim weekendem. Należy spodziewać się na drogach wzmożonego ruchu pojazdów. Oznacza to także możliwość zaistnienia w trakcie podróży sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Do najbardziej zagrażających życiu i zdrowiu zachowań kierowców należy zaliczyć: przekroczenia dozwolonych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdami po wypiciu alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze.

W dniach od 19 czerwca do 23 czerwca br., lubińscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na:

• Zapewnienie płynności ruchu na drogach,

• Eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka,

• Przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości,

Jednak najważniejszym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach naszego powiatu bezpieczeństwa podczas podróży. Tak by wszystkie osoby dotarły do miejsc docelowych: wypoczynku, a następnie do domu.

Na drogach powiatu lubińskiego patrole ruchu drogowego znajdą się w miejscach najbardziej niebezpiecznych. Policjanci będą pełnić służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych z video-rejestratorami, radarami i alkotestami i narkotestami.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.