Co kręci dzieci? Bezpieczeństwo nad wodą…

0
71

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubinie w ramach działań profilaktycznych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem spotkania było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi przekazali informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc.

Lubińscy policjanci realizując działania profilaktyczne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

Tematem wiodącym spotkania było bezpieczeństwo w domu, a także na świeżym powietrzu. Podczas wizyty policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli oraz zabaw nad wodą.

Funkcjonariusze radzili jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomnieli również dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu wyznaczonym. Wspólnie przypomniano sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu.

Policjanci starali się przekazać dzieciom, informację o tym jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Opowiadali też o swojej pracy, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, ale także udzielanie pomocy.

Dzieci angażowały się w dyskusję, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także napotkanych na swojej drodze obcych czworonogów. Na koniec spotkania, każdy uczestnik otrzymał od swoich gości drobny, pamiątkowy upominek w postaci zawieszek i kamizelek odblaskowych, które zostały ufundowane przez Fundację KGHM Polska Miedź.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.