UJW 12 miejsc w górę w rankingu!

0
148

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało właśnie ranking, prezentujący najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce w 2019 r. Uczelnia Jana Wyżykowskiego odnotowała w nim wzrost o 12 pozycji i znalazła się na 35. miejscu na 231 uczelni niepublicznych w kraju.

 

– Ten wynik jest dla nas bardzo satysfakcjonujący, ponieważ UJW odnotowała wyraźny i duży progres w porównaniu z rokiem ubiegłym – podkreśla dr Włodzimierz Olszewski, rektor UJW.

 

Władze uczelni są szczególnie zadowolone z oceny uzyskanej w kategorii ”Absolwenci na rynku pracy”, zwłaszcza w obszarach „Preferencje pracodawców” oraz „Ekonomiczne losy absolwentów”.

 

W podkategorii „Preferencje pracodawców” UJW plasuje się na 26. miejscu w Polsce, co oznacza, że pracodawcy znają i cenią Uczelnię i coraz chętniej wybierają absolwentów UJW do pracy. W przypadku drugiej podkategorii UJW uzyskała aż 88,36 punktów na 100 możliwych. W tym przypadku to piąty wynik w Polsce.

 

Ten wskaźnik mierzony jest wysokością zarobków absolwentów danej uczelni oraz stopniem ich zatrudnienia – według ogólnopolskiego badania Ekonomiczne Losy Absolwentów przeprowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wykorzystaniem danych ZUS.

 

– Ten wynik jest istotny dla nas, jak i dla naszych absolwentów, którzy znajdują po studiachdobrze płatna pracę – mówi dr Dariusz Zając, kanclerz UJW. – Warto podkreślić, że wyróżnia nas także kryterium „Dostępność dla studentów kadr wysoko wykwalifikowanych”, co lokuje nas na 7. miejscu w kraju – zaznacza.

 

Uczelnia Jana Wyżykowskiego wyprzedziła w rankingu m.in. szkoły wyższe z Poznania, Gdańska, Warszawy Sopotu czy Wałbrzycha.

POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.