Sportowa rywalizacja legnickich szkół. Które z nich wygrały?

0
77

W Ratuszu odbyło się (13 czerwca br.) uroczyste podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół, prowadzonego przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy w roku 2018/2019. O laury zwycięstwa walczyło w nim ponad 4,2 tys. młodych zawodników.

Reprezentanci zwycięskich szkół otrzymali dyplomy i puchary. Wśród legnickich podstawówek najlepsze wyniki osiągnęły dziewczęta ze szkół nr 9, 7 i 18 oraz chłopcy ze szół nr 9, 18 i 7. Najwyższe miejsca w grupie Igrzysk Młodzieży Szkolnej przypadły w udziale w kategorii dziewcząt: Szkole Podstawowej nr 9, Gimnazjum nr 9 i Szkole Podstawowej nr 7, natomiast w kategorii chłopców – gimnazjom nr 2, nr 9 oraz Szkole Podstawowej nr 9. W ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej najlepsze wyniki osiągały uczennice z I LO, VII LO oraz V LO, a także uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz I LO.

Gośćmi uroczystego podsumowania byli dyrektorzy i nauczyciele ze zwycięskich szkół. Zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz podziękował im za wielki wysiłek wkładany w sportowe wychowanie dzieci i młodzieży, pogratulował zwycięzcom, a całej szkolnej społeczności życzył szczęśliwych i sportowych wakacji.

Bogusław Dolata, prezes Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego, pełniący tę funkcje od 15 – lat poinformował podczas dzisiejszego spotkania, że przechodzi w stan spoczynku. , Pożegnany został gromkimi brawami i pamiątkowym prezentem od prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Współzawodnictwo sportowe w Legnicy prowadzone jest w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży Szkolnej. Dotyczy wielu dyscyplin sportowych, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Legnicki SZS zorganizował w ciągu roku szkolnego dziesiątki imprez. Sportowym współzawodnictwem objęto ponad 4,2 tys. uczniów

 

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.